Szkoła jazdy Kraków

Zapraszamy na szybkie kursy motocyklowe.
U Nas motocykliści szkolą motocyklistów!

CennikZapisz się

Jak rozpocząć kurs na prawo jazdy?
Co to jest PKK?

Dowiedz się więcej

Sprawdź dlaczego warto skorzystać z naszej szkoły nauki jazdy

Nowoczesna
flota
motocyklowa

Doświadczona
kadra
z wieloletnim stażem

Jazda na placu z naciskiem na technikę prowadzenia motocykla

Jazda w ruchu miejskim
pod okiem doświadczonych
instruktorów

Dodatkowego doświadczenia i utrwalania poznanych technik możesz również nabywać wyjeżdżając z nimi na wyprawy motocyklowe jako grupa „Jantar Moto Wyprawy”

Kurs motocyklowy z doświadczoną i wymagającą kadrą instruktorów.
Motocykliści szkolą motocyklistów.

Bartek

Zbyszek

Janusz

Sprawdź dostępne rodzaje kursów

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Jakie dokumenty są potrzebne do zapisania się na kurs nauki jazdy w Szkole jazdy?

Aby się zapisać, będziesz potrzebować ważnego dowodu osobistego oraz orzeczenia lekarskiego potwierdzającego zdolność do nauki jazdy.

Jakie są koszty kursu nauki jazdy w Szkole jazdy?

Koszty kursu mogą się różnić w zależności od wybranego pakietu i rodzaju prawa jazdy. Warto zasięgnąć informacji na temat dostępnych opcji płatności.

Ile godzin praktyki obejmuje kurs nauki jazdy w Szkole jazdy?

Liczba godzin praktyki może się różnić w zależności od umiejętności ucznia. W naszej szkole standardowo przewidujemy około 30 godzin jazdy praktycznej.

Czy istnieje możliwość dostosowania grafiku zajęć do mojego planu dnia?

Staramy się elastycznie dostosować się do potrzeb naszych uczniów. Skontaktuj się z nami, aby omówić dostępne terminy lekcji.

Czy mogę rozpocząć kurs nauki jazdy, jeśli jeszcze nie mam ukończonych 18 lat?

Zgodnie z przepisami, uczniowie mogą rozpocząć kurs nauki jazdy przed ukończeniem 18. roku życia, jednak prawo jazdy zostanie wydane dopiero po osiągnięciu pełnoletności.

Czy oferujecie kursy doszkalające dla doświadczonych kierowców?

Tak, mamy specjalne kursy doszkalające dostosowane do potrzeb doświadczonych kierowców. Skonsultuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o ofertach.

Szkoła motocyklowa JANTAR Kraków

organizuje wyprawy motocyklowe z absolwentami

Szkoła motocyklowa JANTAR w Krakowie
organizuje wyprawy motocyklowe z absolwentami

Witamy w naszej Szkole Nauki Jazdy na Motocyklu!

Szkolenie motocyklowe stanowi kluczowy etap w drodze do zdobycia prawa jazdy na dwukołowca. W szkole jazdy motocyklowej, uczniowie nie tylko nabywają umiejętności niezbędnych do bezpiecznej jazdy, ale także rozwijają świadomość i odpowiedzialność na drodze. Poniżej przedstawiamy obszerny opis tego, czym charakteryzuje się profesjonalna szkoła jazdy motocyklowej.

1. Teoria i Praktyka:

  • Szkolenie motocyklowe skupia się zarówno na aspektach teoretycznych, jak i praktycznych. Uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego dotyczących motocykli oraz zasad bezpiecznej jazdy.
  • Część praktyczna obejmuje jazdę na placu manewrowym, doskonalenie techniki hamowania, skręcania oraz manewrów awaryjnych.

2. Instruktorzy z Doświadczeniem:

  • W profesjonalnej szkole jazdy motocyklowej pracują instruktorzy posiadający bogate doświadczenie zarówno w nauczaniu, jak i w prowadzeniu dwukołowców. Ich zadaniem jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale także rozwijanie pewności siebie u uczniów.

3. Bezpieczeństwo na Pierwszym Miejscu:

  • Bezpieczeństwo jest priorytetem w szkole jazdy motocyklowej. Uczniowie uczą się nie tylko kierować motocyklem, ale także przewidywać sytuacje na drodze, reagować na nie i utrzymywać bezpieczną odległość od innych uczestników ruchu.

4. Dostosowane Motocykle Szkolne:

  • W szkole jazdy motocyklowej dostępne są różne modele motocykli, dzięki czemu uczniowie mogą wybrać ten, który najlepiej odpowiada ich umiejętnościom i preferencjom. Od małych motocykli dla początkujących po bardziej zaawansowane dla doświadczonych kursantów.

5. Egzaminy Praktyczne i Teoretyczne:

  • Po zakończeniu kursu motocyklowego, uczniowie poddawani są egzaminom praktycznym i teoretycznym. Składane egzaminy sprawdzają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne, zapewniając, że kierowca jest gotów na samodzielną jazdę.

6. Intensywne Kursy i Indywidualne Podejście:

  • Nasza szkoła jazdy oferuje intensywne kursy motocyklowe, pozwalające przyspieszyć proces nauki jazdy. Ponadto, indywidualne lekcje i doradztwo są dostępne dla uczniów, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia.

7. Przyjazna Atmosfera i Wspólnota Motocyklowa:

  • Szkolenie motocyklowe to nie tylko zdobywanie umiejętności, ale także budowanie społeczności motocyklowej. Uczestnicy kursu często nawiązują trwałe przyjaźnie i dzielą się swoimi pasjami związanych z dwukołowcami.

8. Kontynuacja Rozwoju:

  • Po zdobyciu prawa jazdy, nasza szkoła oferuje kursy doszkalające, które pozwalają kierowcom doskonalić swoje umiejętności, ucząc zaawansowanych technik jazdy.

Szkoła jazdy motocyklowej nie tylko przygotowuje do zdobycia prawa jazdy, ale także kształtuje odpowiedzialnych, świadomych kierowców. Dzięki profesjonalnemu podejściu, bezpieczeństwu i pasji do dwukołowców, szkoła ta staje się miejscem, gdzie rozpoczyna się fascynująca przygoda na drodze.

Oferta nauki jazdy w Krakowie

Szkolenie w szkole jazdy kategorii A to intensywny i ekscytujący proces, który przygotowuje przyszłych motocyklistów do bezpiecznego poruszania się na drodze. Kategoria A obejmuje prowadzenie motocykli o większej pojemności, dlatego też szkolenie jest bardziej zaawansowane niż dla kategorii B.

Pierwsze zajęcia w szkole jazdy zazwyczaj rozpoczynają się od teoretycznej części, gdzie uczniowie zdobywają wiedzę na temat przepisów drogowych, zasad bezpieczeństwa oraz specyfiki prowadzenia motocykla. Instruktorzy skupiają się na aspektach związanych z manewrowaniem motocyklem, odpowiednią techniką hamowania, oraz świadomością ryzyka na drodze.

Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej, uczniowie przechodzą do praktycznych zajęć na placu manewrowym. Ćwiczenia obejmują różnorodne manewry, takie jak pokonywanie toru przeszkód, precyzyjne skręty, hamowanie w sytuacjach awaryjnych oraz równowagę na niskich prędkościach. Instruktorzy dbają o to, aby każdy kursant osiągnął odpowiednią sprawność techniczną i pewność siebie na motocyklu.

Kolejnym etapem są jazdy szkoleniowe w warunkach drogowych. Uczniowie wychodzą na ulice, aby zdobyć praktyczne doświadczenie w ruchu drogowym. Instruktorzy kładą nacisk na rozwijanie umiejętności obserwacji, podejmowania szybkich decyzji oraz dostosowywania się do zmiennej sytuacji na drodze.

W trakcie kursu kategorii A uczniowie zdają także egzamin praktyczny, który obejmuje zarówno manewry na placu, jak i jazdę w warunkach rzeczywistych. Po pomyślnym zaliczeniu egzaminu, absolwenci otrzymują uprawnienia do prowadzenia motocykli o większych pojemnościach.

Szkolenie w szkole jazdy kategorii A nie tylko przygotowuje do zdania egzaminu, ale także kształtuje odpowiednie nawyki i umiejętności, które są kluczowe dla bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym na motocyklu.