Prawo Jazdy z dofinansowaniem unijnym KRAKÓW – Projekt Kierunek Kariera

Warunkiem przyjęcia na dofinansowany 85% kurs prawa jazdy kat. B, A, A2 jest:
zamieszkanie w Małopolsce
zatrudnienie:
– umowa o pracę
– umowa zlecenie
– umowa o dzieło
– działalność gospodarcza (bez pracowników)
wykształcenie – nie może być wyższe.
powyżej 50 lat : warunki jak wyżej, z wyjątkiem wykształcenia, bo może być wyższe
Sprawdź zasady na stronie pociagdokariery.pl
lub przedzwoń wcześniej do nas, udzielimy informacji 723 109 104 , 609 509 410

Kierunek Kariera - Prawo Jazdy Kraków

Projekt Kierunek Kariera dotyczy również:

 • rolników i ich członków rodziny rozumianych jako osoby opłacające składki w KRUS, którzy poświęcają czas na prowadzenie gospodarstwa rolnego, nawet jeżeli nie zrealizowały żadnej sprzedaży lub usług i nic nie wyprodukowały; uwaga: członkowie rodziny chętni do skorzystania z projektu nie mogą być zarejestrowani jako osoby bezrobotne;
 • cudzoziemców, którzy posiadają obywatelstwo polskie lub zezwolenie na pobyt lub wizę, upoważniającą do pobytu i podjęcia pracy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;
 • osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniających pracowników oraz spełniających powyższe warunki;Do skorzystania z usług projektu zapraszamy również osoby niepełnosprawne spełniające powyższe warunki. Osoby niepełnosprawne lub o ograniczonej sprawności ruchowej szkolimy na automacie.

Kursy dofinansowane Kraków –  Zapisz się już dziś!

Kierunek Kariera – kurs dofinansowany KROK PO KROKU:

 1. Wejdź na stronę www.pociagdokariery.pl
 2. Wybierz projekt Kierunek Kariera bony na szkolenia
 3. Zgłoś się przez formularz internetowy i przejdź etap kwalifikacji do udziału w projekcie.
 4. Umów się przez formularz na spotkanie z doradcą zawodowym. Na spotkaniu poproś doradcę aby zamówił Ci bony szkoleniowe. Maksymalna pula to 180 bonów. Po zakończonym spotkaniu doradczym otrzymasz bilans kariery na e-maila.
 5. Załóż konto w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) na stronie uslugirozwojowe.parp.gov.pl
 6. Zapoznaj się z ofertą, która została dopasowana dla Ciebie na spotkaniu doradczym, aby wiedzieć ile bonów musisz zamówić. Ten etap pozwala Ci na zapoznanie się Bazą Usług Rozwojowych. Na usługę możesz zapisać się dopiero, gdy otrzymasz od Operatora Finansowego informację o przyznanych bonach. Zanim zamówisz bony u Operatora Finansowego SODEXO, sprawdź ile bonów potrzebujesz. Wejdź na stronę BUR. Nasze kursy można wyszukać na dwa sposoby:
  •  w okienku “Jakiej usługi szukasz?” wpisz miesiąc, rok i OSK Jantar Kraków np. 03.2019 osk jantar kraków – pokażą się wszystkie kursy w OSK Jantar z danego miesiąca.
  •  lub wybierz „wyszukaj organizatora”, w miejsce „szukaj po frazie” wpisz JANTAR, wybierz naszą pozycję, “zjedź” na dół strony i kliknij w “usługi aktualne” – pokażą się wszystkie nasze kursy.

  Wybierz kurs, którym jesteś zainteresowany i sprawdź ilość godzin tego kursu, a następnie pomnóż to przez dwa (np. 90 godz. * 2 = 180 bonów). W ten sposób wyliczysz ilość bonów do zamówienia (1 bon to 15 zł).

 7. Jeżeli nie zamówiłeś bonów na spotkaniu to zamów bony poprzez formularz dostępny na stronie www.pociagdokariery.pl . Na podstawie przekazanych przez Ciebie informacji zostanie wygenerowana dla Ciebie umowa z Wojewódzkim Urzędem Pracy (WUP).
 8. Podpisz umowę z WUP. Następnie nr Twojej umowy, czyli nr ID zostanie zarejestrowany przez pracownika urzędu w Bazie Usług Rozwojowych, potwierdzając możliwość korzystania przez Ciebie z ofert z dofinansowaniem.
 9. Wpłać wkład własny (15% wartości zamówionych bonów) w terminie 14 dni roboczych od dnia zawarcia umowy na numer konta określony w umowie. Od 180 bonów kwota do wpłaty to 405 zł
 10. Otrzymasz od Operatora Finansowego informację o liczbie przyznanych bonów, login do systemu elektronicznego bonów szkoleniowych oraz kod weryfikacyjny, które pozwolą Ci śledzić Twój status.
 11. Zaloguj się do BUR.
  • kliknij w „Usługi rozwojowe”
  • w wyszukiwarce „Jakiej usługi szukasz?” wpisz frazę: miesiąc, rok i OSK Jantar Kraków (patrz pkt. 5)
  • wybierz interesujący Cię kurs
  • kliknij „Zapisz się na usługę”
  • w „Formularzu zgłoszenia na usługę” w pozycji dodaj dofinansowanie dołącz swoje ID oraz uzupełnij dane dodatkowe
  • wyślij zgłoszenie
 1. Czekaj na kontakt od nas, przekaż nam swój kod weryfikacyjny i PESEL, abyśmy mogli zarezerwować dla Ciebie usługę oraz podpisać umowę;
 2. Otrzymasz e-maila od BUR o przyjęciu zgłoszenia na usługę przez OSK Jantar oraz e-maila od Operatora Finansowego z informacją o bonach oraz kod PIN , niezbędny do rozliczenia usługi.
 3. Weź udział w usłudze (pamiętaj, że przerwanie szkolenia powoduje poniesienie kosztów całej usługi).
 4. Zakończ usługę (przekaż kod PIN do rozliczenia Twojej usługi).
 5. Oceń usługę w BUR do 28 dni od jej zakończenia.
 6. Warunkiem do rozliczenia usługi z dofinansowaniem jest przystąpienie do egzaminu państwowego z teorii.

Zapraszamy do zapoznania się z filmami instruktażowymi:

UWAGA

W związku z zaistniałą sytuacją wywołaną obecnością koronawirusa w Polsce informujemy, że w dalszym ciągu obowiązują zapisy umów na rozliczanie usług z wykorzystaniem elektronicznych bonów szkoleniowych w ramach projektów „Kierunek Kariera” dotyczące nieobecności uczestników na zajęciach. Za dokumenty usprawiedliwiające nieobecność Wojewódzki Urząd Pracy uznaje:

 • zaświadczenie wydane przez właściwy organ, potwierdzające przyczyny nieobecności (np. zaświadczenie lekarskie, odpis aktu ślubu, zaświadczenie z sądu, inne adekwatne dokumenty)
 • kserokopię ZUS-owskiego druku 15A przekazywanego pracodawcy w przypadku konieczności zapewnienia opieki dzieciom do lat 8, na które przysługuje zasiłek opiekuńczy w związku z zamknięciem szkół i przedszkoli
 • kserokopię decyzji inspektora sanitarnego w przypadku nieobecności związanej z objęciem osoby kwarantanną przez odpowiednie służby
 • inne adekwatne dokumenty.

Skontaktuj się z nami po więcej informacji o dofinansowanych kursach z EFS

  Czy jesteś osobą pracującą?

  Czy jesteś związany z Małopolską?