Kurs kategoria A Kraków

Zapraszamy na szybkie kursy motocyklowe.
U Nas motocykliści szkolą motocyklistów!

CennikZapisz się

Jak rozpocząć kurs na prawo jazdy?
Co to jest PKK?

Dowiedz się więcej

Sprawdź czy spełniasz warunki

Sprawdź

Bony na kurst kat. B, A, A2  dofinansowane z projektu Kierunek Kariera, Łap Skilla, Mbon plus do wykorzystania u nas.

Kurs motocyklowy z doświadczoną i wymagającą kadrą instruktorów.
Motocykliści szkolą motocyklistów.

Bartek

Zbyszek

Janusz

Sprawdź dostępne
rodzaje kursów

Kurs na motor Kategoria A

Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii A, które uprawnia do kierowania motocyklami bez żadnych ograniczeń. To najwyższa kategoria motocyklowa. Egzamin w Krakowskim Ośrodku Egzaminacyjnym MORD zdaje się na motocyklu Yamaha MT07 o pojemności 700 ccm i wadze w pełnym uzbrojeniu klatek ochronnych ponad 214 kg. Wymagany wiek to ukończone 24 lata i warto już mieć doświadczenie z poruszania się autem w ruchu drogowym, gdyż na egzaminie trzeba także przejechać po mieście nie popełniając błędów. Na miasto można wyjechać po zdaniu 7 zadań na placu manewrowym. Kurs kat. A można rozpocząć już 3 miesiące wcześniej przed ukończeniem 24 lat. Kurs obejmuje 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych (w tym 4 godz. z tematyki pierwsza pomoc ofiarom wypadków) oraz minimum 20 godzin zajęć praktycznych. Od 2015 roku nie ma obowiązku uczestniczenia w zajęciach teoretycznych. Teorii każdy może uczyć się sam z aplikacji, e-learningiem czy po prostu z książki a następnie przerobić testy egzaminacyjne. Po wyrobieniu PKK zapisać się na egzamin państwowy teoretyczny. Po zdaniu egzaminu teoretycznego przystąpić do szkolenia praktycznego. Kategorię A można też uzyskać w wieku już 20 lat pod warunkiem posiadania wcześniej przez okres co najmniej 2 lat prawa jazdy kategorii A2. Taki kurs to tylko 10 godzin praktyki bez teorii.

Kurs na motor Kategoria A2

Jest to kurs dla każdego kto chce rozpocząć przygodę z motocyklem. Z powodzeniem szkolimy osoby które wcześniej nawet na motocyklu nie siedziały, byle tylko wykazywały się odpowiedzialnością i chęcią nauki. Uprawnienia kat.A2 pozwalają jeździć każdym typem motocykla bez względu na pojemność silnika, jednak z ograniczoną mocą do 35 kW oraz stosunkiem mocy do masy własnej motocykla 0,2kW/kg. Motocykli tego typu na rynku jest mnóstwo. To lżejsze konstrukcje, jednak dynamiczne i o różnym zastosowaniu. Znajdziemy tu nakedy, crossy, supermoto, sporty. Kategoria A2 pozwala także na kierowanie trójkołowymi motocyklami o mocy do 15 kW. Motocykl szkoleniowy i egzaminacyjny dla kat.A2 to Yamaha MT-03 z ABS dysponujący mocą 35 kW. Motocykl posiada silnik rzędowy o pojemności 300 ccm. Drugi motocykl Yamaha MT07 o pojemności 700 ccm i zmniejszonej mocy do 35 KW. Szkoła posiada identyczne motocykle jak na egzaminie państwowym w MORD w Krakowie. Do kursu może przystąpić każda osoba, która ma ukończone 17 lat i 9 miesięcy.

Kurs na motor Kategoria A1

Wiele młodych osób marzy o własnym pojeździe. Co prawda przed ukończeniem pełnoletności można wyrobić prawo jazdy uprawniające do kierowania lekkimi samochodami (kategorię B1), ale ceny tego typu aut bywają na tyle zaporowe, że część osób woli poczekać do 18. urodzin. Znacznie tańsze, i z reguły odpowiadające wymaganiom początkujących kierowców, są niewielkie motocykle – a na nie też można wyrobić odpowiednie prawo jazdy przed wejściem w wiek dorosły, tj. kategorię A1. Kurs na motor kat. A1 i zdanie egzaminu państwowego umożliwia jazdę motocyklem do 125 cm3, co może być idealnym sposobem na zapoznanie się ze specyfiką kierowania motocyklami oraz wyrobienia odpowiednich nawyków na pojazdach o niedużej pojemności. Ta kategoria daje nam uprawnienia do kierowania motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nie większej niż 11 kW (15 KM) oraz stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającej 0,1 kW/kg, a także motocyklem trójkołowym o mocy do 15 kW oraz pojazdami z kategorii AM t.j. motorowerem i czterokołowcem lekkim. Cały kurs obejmuje 30 godzin teorii (w tym 4 h z pierwszej pomocy przedmedycznej), 20 godzin zajęć praktycznych (zajęcia na placu i na mieście) oraz egzaminy wewnętrzne. Kwestia minimalnego wieku kandydata na prawo jazdy kat. A1 od lat pozostaje niezmieniona. Wynosi ona 16 lat z adnotacją, że można się zapisać na kurs, mając ukończone 15 lat i 9 miesięcy: trzeba wtedy posiadać zgodę rodziców lub opiekunów. Aktualizacja PKK o ukończeniu kursu nastąpi po zdaniu egzaminów wewnętrznych z wynikiem pozytywnym. Miesiąc przed uzyskaniem 16-tu lat można zapisać się już na egzamin państwowy. Na 16-te urodziny odebrać prawo jazdy.

Kurs na motor Kategoria AM

Prawo jazdy kategorii AM zastąpiło popularną kiedyś kartę motorowerową. O ile kartę motorowerową można było zdać w szkole, tak przy prawie jazdy kategorii AM obowiązują takie same procedury, jak i przy pozostałych uprawnieniach do kierowania pojazdami. Trzeba wobec tego zapisać się na kurs w ośrodku szkoleniowym, zdać egzamin państwowy i odebrać dokument w wydziale komunikacji. Podczas gdy na kurs karty motorowerowej można było zapisać się w wieku 13 lat, tak minimalny wiek osoby chcącej uzyskać prawo jazdy kategorii AM został podwyższony i wynosi 14 lat z adnotacją, że można się zapisać na kurs, mając ukończone 13 lat i 9 miesięcy: trzeba posiadać zgodę rodziców lub opiekunów. Dla części młodych kierowców prawo jazdy kategorii AM jest pierwszym zdobytym uprawnieniem do kierowania pojazdami. Kojarzy się ona głównie z motorowerami, ale po odebraniu dokumentu można kierować także innymi pojazdami. Oto lista pojazdów, na które uprawnia kategoria AM prawa jazdy: 1. motorower, czyli pojazd dwukołowy lub trójkołowy, którego pojemność skokowa silnika nie przekracza 50 cm³, a w przypadku silnika elektrycznego moc nie przekracza 4 kW (ok. 5,5 KM). Prędkość maksymalna musi być fabrycznie ograniczona do 45 km/h; 2. czterokołowiec lekki, czyli pojazd o masie łącznej nie przekraczającej 350 kg, którego konstrukcja uniemożliwia rozwinięcie większych prędkości niż 45 km/h; Szkolenie na kategorię AM standardowo trwa 20 godzin, z czego 10 obejmuje przygotowanie teoretyczne, drugie 10 – praktyczne. W przypadku szkolenia teoretycznego każda godzina jest równa 45 minutom, zaś praktycznego – 60 minutom. Na wyższych kategoriach motocyklowych teoria to 30h, a praktyka 20h. Namawiam rodziców, którzy wysyłają swoje dziecko na kurs kat. AM aby uczestniczyło w pełnym szkoleniu teoretycznym 30h oraz warto się zastanowić nad większym pakietem szkolenia praktycznego aby młodą osobę dobrze nauczyć bezpiecznego poruszania się po drogach w ruchu miejskim.

Kurs na motor Kategoria 125 z B

Osoby, które jeszcze nie są pewne czy dadzą sobie radę na motocyklu klasy 125 cm3, bo nigdy wcześniej na skuterze nawet nie siedziały to taki kurs jest idealnym rozwiązaniem. To szkolenie to idealny podkład do późniejszego zdobywania uprawnień kategorii A lub A2 i pretekst do jazdy większym motocyklem. Prowadzenie samochodu, a jazda motocyklem to dwa światy. Mimo wielu podobieństw i tożsamej scenerii ulicznej – takie czynności jak hamowanie, czy skręcanie jednośladem różnią się diametralnie od samochodu. Różnice to nie tylko hamulce obsługiwane ręką, czy skrzynia biegów obsługiwana nogą. Widoczność z poziomu motocykla stanowi zupełnie inną perspektywę jazdy porównując do samochodu i występuje tu o wiele więcej zagrożeń o których trzeba wiedzieć. To właśnie mnogość zagrożeń które znać musi motocyklista, a kierowcy samochodów nie mają o nich większego pojęcia, stanowi przyuczanie w naszej Szkole Motocyklowej JANTAR. Szkolenie to ma na celu uświadomienie o zagrożeniach czyhających na drodze, wyuczenie prawidłowej techniki jazdy oraz przygotowanie do świadomego zakupu sprzętu i odzieży ochronnej. Mając co najmniej 3 lata kat. B można jeździć tylko motocyklem o pojemności skokowej silnika nie większej niż 125 cm3 oraz mocy maksymalnej nieprzekraczającej 11 kW (to jest 15 KM) Stosunek mocy do masy nie może przekraczać 0,1 KW na 1 kilogram masy motocykla. Motocykle i skutery o większych mocach i pojemnościach wymagają już posiadania uprawnień kategorii A2 lub A prawa
jazdy.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Jak zrobić prawo jazdy na motor?

Jeżeli chcemy uzyskać prawo jazdy na motor, najpierw musimy wykonać szereg czynności pozwalających nam na wzięcie udział w kursie. Musimy utworzyć profil kandydata na kierowcę(PKK), do założenia go potrzebujemy zdjęcia o wymiarach 3,5 x 4,5 cm. Potrzebujesz również zaświadczenia od lekarza orzecznika. Po załatwieniu tych dwóch spraw możesz śmiało przystąpić do kursu, który przygotuje Cię do egzaminu na prawo jazdy na motor.

Ile trwa kurs prawo jazdy na motor?

Szkolenie, które pozwoli CI przystąpić do egzaminu na prawo jazdy motocyklowe musi trwać minimum 50 godzin. W tych godzinach 30 to szkolenie teoretyczne oraz 20 godzin praktyki.

Jakie są wymagania do Kategorii A?

Wymagania do uzyskania prawo jazdy kategorii A to:
– musisz mieć ukończone 24 lata,
– ukończone szkolenie na prawo jazdy motocyklowe,
– musisz posiadać zaświadczenie o zdanym egzaminie teoretycznym i praktycznym.

Prawo jazdy na motor od ilu lat?

Prawo jazdy kategorii A można uzyskać już po skończeniu 24 lat. Jednak gdy chcemy wcześniej zacząć swoją przygodę z jazdą motocyklem dostępne są również inne kategorię A1, A2 i AM pozwalające zrobić prawo jazdy na motocykl. Różnią się on pojemnością skokową.

Jakie są wymagania co do badań lekarskich przed przystąpieniem do kursu kategorii A?

Przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy kategorii A, konieczne jest przejście badań lekarskich w wyznaczonym ośrodku. Badania te obejmują sprawdzenie stanu zdrowia ogólnego, wzroku i słuchu. Jeśli kursant ma jakiekolwiek schorzenia, może być konieczne uzyskanie specjalnych uprawnień lub przeprowadzenie dodatkowych badań.

Jakie są etapy egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii A?

Egzamin praktyczny składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest część manewrowa, podczas której musisz wykazać się umiejętnościami jazdy na placu manewrowym. Drugi etap to jazda w warunkach rzeczywistych, gdzie egzaminator ocenia twoje umiejętności na drodze.

Czy istnieje możliwość odroczenia egzaminu praktycznego?

Tak, istnieje możliwość odroczenia egzaminu praktycznego. Możesz to zrobić bez ponoszenia dodatkowych opłat, ale musisz zgłosić swoje intencje odpowiednio wcześniej, zazwyczaj na kilka dni przed planowanym terminem egzaminu.

Ile wynosi maksymalna moc, motocyklu po uzyskaniu kategorii A.

Po uzyskaniu prawa jazdy kategorii A, możesz prowadzić motocykl bez ograniczeń co do jego mocy.

Szkoła motocyklowa JANTAR Kraków

organizuje wyprawy motocyklowe z absolwentami

Szkoła motocyklowa JANTAR w Krakowie
organizuje wyprawy motocyklowe z absolwentami

Szkoła motocyklowa Kraków

Szkoła Motocyklowa JANTAR Kraków została utworzona w 2008 roku a więc jeszcze w okresie kiedy kategorię A robiło się na 250 .Instruktor Zbigniew motocyklista z wieloletnim doświadczeniem posiadający uprawnienia instruktora motocyklowego od 2006 roku podjął działania w celu uruchomienia szkoleń motocyklowych. Pierwszą kategorią motocyklową była kat. A przy, której egzaminy państwowe w MORD Kraków zdawało się na 250. Za pół roku wprowadzono kat. A1 do 125 cm3. Dwie kategorie motocyklowe obowiązywały do 2013 roku. Od 2013 roku doszła kategoria A2 oraz kat. AM. Od samego początku reprezentowaliśmy wysoki poziom szkoleń motocyklowych bazując na doświadczeniu naszych instruktorów – motocyklistów. Gdy od 2013 roku na kat. A oraz kat. A2 wprowadzono motocykl szkoleniowy o poj. 650 cm3 to w krakowskich OSK wielu instruktorów motocyklowych wypadło z branży gdyż byli to instruktorzy tylko z uprawnieniami bez doświadczenia w radzeniu sobie z dużym jednośladem.

Aktualnie zajmujemy czołowe miejsce w szkoleniach motocyklowych w Krakowie. Nasza Szkoła Motocyklowa Kraków skupia wysoko wykwalifikowaną kadrę instruktorów motocyklowych. Raz lub dwa razy w roku dla instruktorów motocyklowych organizowane są szkolenia na torze motocyklowym w Radomiu w celu ciągłego polepszania umiejętności i techniki jazdy. Szkolenia motocyklowe do każdej kategorii przeprowadzane są na takich samych motocyklach jak egzaminy państwowe w MORD Kraków. Flota, którą dysponujemy do szkoleń przy kursach motocyklowych w Krakowie:

– Kat. A – trzy motocykle Yamaha MT07
– Kat. A2 – Yamaha MT07 35KW, Yamaha MT03
– Kat. A1 – Honda CB 125R

Do szkoleń motocyklowych dysponujemy najlepszym placem manewrowym w Krakowie przy ul. Łowińskiego 2 Rodzaje szkoleń motocyklowych:

-Kurs motocyklowy Kraków – teoria na sali wykładowej plus szkolenie praktyczne
-Kurs na motor Kraków – teoria online plus szkolenie praktyczne
-Kurs kat. A, A2, A1 Kraków – aplikacja plus praktyka po zdanej teorii

Z naszą kadrą instruktorską zdobędziesz odpowiednią wiedzę teoretyczną o jeździe motocyklem oraz zagrożeniach na drodze. Poznasz zasady sterowania motocyklem i technikę jazdy nie tylko na placu manewrowym czy prostej ale również ciasnych drogach i ostrych zakrętach. Jak twoja jazda zacznie przemieniać się w przyjemność to możesz przyłączyć do naszych wycieczek motocyklowych w kraju i zagranicą organizowanych przez naszych instruktorów.

Kurs Prawa Jazdy Kategorii A w Krakowie

Zawsze marzyłeś o wolności, wiatrze we włosach i przygodach na dwóch kółkach? Teraz to możliwe dzięki naszemu profesjonalnemu Kursowi Prawa Jazdy Kategorii A w Szkole Motocyklowej JANTAR! Niezależnie od tego, czy jesteś zupełnie początkujący, czy doświadczony motocyklista, nasza szkoła oferuje kompleksowe szkolenie, które przygotuje cię do bezpiecznej jazdy na motocyklu.

Dlaczego warto wybrać Kurs Kategorii A w szkole JANTAR?

Doświadczeni Instruktorzy: Nasi instruktorzy to pasjonaci motocyklowi z wieloletnim doświadczeniem. Podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami, pomagając ci stworzyć solidne fundamenty dla twojej jazdy na dwóch kółkach.

Nowoczesny Sprzęt Szkoleniowy: Zapewniamy motocykle najnowszej generacji, dostosowane do różnych poziomów zaawansowania. Nasz specjalnie przystosowany plac manewrowy umożliwia trening bezpiecznych manewrów, przygotowując cię do egzaminu praktycznego.

Elastyczny Grafik: Rozumiemy, że każdy ma indywidualne potrzeby. Dlatego oferujemy elastyczny grafik zajęć teoretycznych i praktycznych, aby dopasować się do twego harmonogramu.

Bezpłatne Konsultacje Prawne: Nasi eksperci udzielą ci wsparcia i porad dotyczących wszelkich kwestii prawnych związanych z uzyskaniem prawa jazdy kategorii A.

Promocja dla Nowych Kursantów: Pierwsze 10 zapisanych osób otrzymuje dodatkowy pakiet szkoleniowy GRATIS!

Jak się zapisać?

  1. Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy na stronie.
  2. Umów się na spotkanie konsultacyjne, podczas którego omówimy szczegóły kursu i odpowiemy na wszystkie pytania.
  3. Rozpocznij przygodę z motocyklami razem z nami!

Nie czekaj – zapisz się już dziś i otwórz drzwi do nowego świata motocyklowych przeżyć!