Szkolenie motocyklowe Kraków

Zapraszamy na szybkie kursy motocyklowe.
U Nas motocykliści szkolą motocyklistów!

CennikZapisz się

Jak rozpocząć kurs na prawo jazdy?
Co to jest PKK?

Dowiedz się więcej

Sprawdź czy spełniasz warunki

Sprawdź

Bony na kurst kat. B, A, A2  dofinansowane z projektu Kierunek Kariera, Łap Skilla, Mbon plus do wykorzystania u nas.

Kurs motocyklowy z doświadczoną i wymagającą kadrą instruktorów.
Motocykliści szkolą motocyklistów.

Bartek

Zbyszek

Janusz

Sprawdź dostępne
rodzaje kursów

Kurs na motor Kategoria A

Nasza oferta szkoleniowa została stworzona z myślą o solidnym przygotowaniu przyszłych motocyklistów do egzaminu na prawo jazdy kategorii A, dając im możliwość swobodnej jazdy motocyklem bez żadnych ograniczeń. Kategoria A to najwyższa kategoria motocyklowa, pozwalająca na prowadzenie motocykli o dowolnej pojemności. Nasze egzaminy odbywają się w renomowanym Krakowskim Ośrodku Egzaminacyjnym MORD, gdzie kursanci zdają egzamin na profesjonalnym motocyklu Yamaha MT07 o pojemności 700 ccm i wadze ponad 214 kg, w pełnym uzbrojeniu ochronnym.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest ukończenie 24 lat, a korzystne byłoby posiadanie doświadczenia w prowadzeniu pojazdów w ruchu drogowym. Egzamin obejmuje nie tylko umiejętności na placu manewrowym, ale również sprawne poruszanie się po mieście. Aby uzyskać uprawnienia do jazdy w obszarze miejskim, wymagane jest zdanie co najmniej 7 zadań na placu manewrowym.

Rozpoczęcie szkolenia kategorii A jest możliwe już 3 miesiące przed osiągnięciem 24 lat. Program obejmuje 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych, w tym 4 godziny poświęcone pierwszej pomocy udzielanej ofiarom wypadków, oraz minimum 20 godzin zajęć praktycznych. Od 2015 roku nie ma obowiązku uczestnictwa w zajęciach teoretycznych, co daje kursantom elastyczność w nauce. Teorię można zdobywać samodzielnie, korzystając z aplikacji, e-learningu lub tradycyjnych podręczników, a następnie przystąpić do testów egzaminacyjnych.

Kurs na motor Kategoria A2

Zapraszamy serdecznie do udziału w naszym kursie, stworzonym z myślą o tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z motocyklami. W naszej renomowanej szkole motocyklowej efektywnie szkolimy osoby, nawet te bez wcześniejszego doświadczenia na dwóch kółkach, pod warunkiem, że wykazują się odpowiedzialnością i gotowością do nauki.

Uprawnienia kategorii A2 otwierają przed Tobą możliwość prowadzenia motocykli różnych typów, niezależnie od pojemności silnika. Warto jednak pamiętać o ograniczeniu mocy do 35 kW oraz stosunku mocy do masy własnej motocykla na poziomie 0,2 kW/kg. Na rynku dostępne są liczne modele motocykli spełniających te kryteria, obejmujące lżejsze konstrukcje o zróżnicowanym zastosowaniu, takie jak nakedy, crossy, supermoto czy sportowe motocykle.

Kategoria A2 pozwala również na kierowanie trójkołowymi motocyklami o mocy do 15 kW. Nasz motocykl szkoleniowy i egzaminacyjny dla kategorii A2 to Yamaha MT-03 z systemem ABS, dysponująca mocą 35 kW i silnikiem rzędowym o pojemności 300 ccm. Drugim motocyklem dostępnym w ramach kursu jest Yamaha MT-07 o pojemności 700 ccm i zredukowaną mocą do 35 kW. Oba te modele są identyczne z tymi używanymi podczas egzaminu państwowego w MORD w Krakowie.

Do naszego kursu może przystąpić każda osoba, która ma ukończone 17 lat i 9 miesięcy. Warunkiem jest również posiadanie zgody rodziców lub opiekunów dla osób poniżej 18. roku życia.

Kurs na motor Kategoria A1

Wielu młodych pasjonatów marzy o posiadaniu własnego środka transportu. Choć przed osiągnięciem pełnoletności można uzyskać prawo jazdy na lekkie samochody (kategoria B1), koszty tego rodzaju pojazdów zazwyczaj są dość wysokie, co sprawia, że niektórzy decydują się zaczekać do osiemnastych urodzin. Alternatywą, bardziej ekonomiczną opcją, są niewielkie motocykle. Aby rozpocząć motocyklową przygodę jeszcze przed osiągnięciem pełnoletniości, warto rozważyć udział w kursie na prawo jazdy kategorii A1.

Kurs ten umożliwia prowadzenie motocykli do 125 cm3, co stanowi doskonałą okazję do zdobycia doświadczenia w kierowaniu pojazdami o niewielkiej pojemności. Po ukończeniu kursu i zdanym egzaminie państwowym uzyskuje się uprawnienia do kierowania motocyklem o mocy do 11 kW (15 KM), trójkołowymi motocyklami o mocy do 15 kW, a także pojazdami z kategorii AM, takimi jak motorower czy lekki czterokołowiec.

Program kursu obejmuje 30 godzin teorii, w tym 4 godziny z pierwszej pomocy przedmedycznej, 20 godzin zajęć praktycznych (zarówno na placu, jak i na ulicy), oraz egzaminy wewnętrzne. Minimalny wiek kandydata na prawo jazdy kategorii A1 wynosi 16 lat, a zapisy na kurs można rozpocząć mając ukończone 15 lat i 9 miesięcy, po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów. Po zdaniu egzaminów wewnętrznych, aktualizacja PKK następuje automatycznie, umożliwiając zapis na egzamin państwowy miesiąc przed 16-tymi urodzinami. Czy jesteś gotowy na motocyklową przygodę? Zapisz się już dziś!

Kurs na motor Kategoria AM

Prawo jazdy kategorii AM zastąpiło tradycyjną kartę motorowerową, wprowadzając nowe procedury podobne do tych obowiązujących w innych kategoriach uprawnień do kierowania pojazdami. Aby otrzymać to uprawnienie, należy się zapisać na kurs w odpowiednim ośrodku szkoleniowym, zdać egzamin państwowy, a następnie odebrać dokument w wydziale komunikacji.

Minimalny wiek wymagany do rozpoczęcia kursu kategorii AM wynosi 14 lat, z możliwością zapisu już od 13 lat i 9 miesięcy po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów. To pierwsze uzyskane uprawnienie do prowadzenia pojazdów dla wielu młodych kierowców, często kojarzone głównie z motorowerami. Niemniej jednak, po zdobyciu dokumentu, kategoria AM pozwala również na kierowanie innymi rodzajami pojazdów.

Wykaz pojazdów, na które uprawnia prawo jazdy kategorii AM, obejmuje:

  • Motorower – pojazd dwu- lub trójkołowy, o pojemności silnika do 50 cm³ (w przypadku silnika elektrycznego, moc do 4 kW) i prędkości maksymalnej do 45 km/h.
  • Czterokołowiec lekki – pojazd o masie nie przekraczającej 350 kg, z ograniczeniem prędkości do 45 km/h.

Standardowy kurs na kategorię AM trwa 20 godzin, z czego 10 godzin to nauka teoretyczna, a kolejne 10 godzin to praktyczne szkolenie. Część teoretyczna obejmuje 30 godzin tematów związanych z wyższymi kategoriami motocyklowymi, natomiast praktyczne szkolenie trwa 20 godzin. Zachęcamy rodziców, którzy decydują się na kurs dla swoich dzieci, do wyboru pełnego szkolenia teoretycznego obejmującego 30 godzin oraz rozważenia większego pakietu szkolenia praktycznego. Taki kompleksowy program umożliwi młodym kierowcom bezpieczne poruszanie się po drogach miejskich.

Szkolenie na motocykl Kategoria 125 z prawem jazdy kategorii B

Dla tych, którzy do tej pory wahali się, czy poradzą sobie na motocyklu o pojemności 125 cm3, zwłaszcza gdy nie mieli wcześniejszego doświadczenia z jazdą na skuterze, proponujemy doskonałe rozwiązanie – kurs wstępny. To kompleksowe szkolenie, które stanowi solidne przygotowanie do zdobycia późniejszych uprawnień kategorii A lub A2, a także pretekst do rozpoczęcia jazdy większym motocyklem.

Sterowanie samochodem a jazda motocyklem to dwie zupełnie różne umiejętności. Pomimo pewnych podobieństw i wspólnej sceny ulicznej, czynności takie jak hamowanie czy skręcanie na jednośladzie różnią się znacznie od samochodu. To nie tylko kwestia hamulców obsługiwanych ręką czy skrzyni biegów obsługiwanej nogą. Widok z poziomu motocykla oferuje zupełnie inną perspektywę jazdy w porównaniu do samochodu, co wiąże się z większą liczbą potencjalnych zagrożeń, o których trzeba być świadomym.

W naszej Szkole Motocyklowej JANTAR priorytetem jest przygotowanie kursantów do świadomego poruszania się na drogach, zwracając uwagę na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać. Szkolenie obejmuje nie tylko nauczanie prawidłowej techniki jazdy, ale również przygotowanie do świadomego wyboru sprzętu i odzieży ochronnej.

Posiadając co najmniej 3 lata uprawnień kategorii B, masz możliwość legalnego prowadzenia motocykli o pojemności do 125 cm3 i mocy nie przekraczającej 11 kW (15 KM), przy stosunku mocy do masy nie przekraczającym 0,1 kW na 1 kilogram masy motocykla. Jeżeli marzysz o większych i mocniejszych motocyklach, konieczne jest uzyskanie uprawnień kategorii A2 lub A prawa jazdy.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Czy muszę mieć doświadczenie w prowadzeniu motocykla, aby wziąć udział w kursie?

Nie, szkolenie motocyklowe w Krakowie jest dostosowane do uczestników bez wcześniejszego doświadczenia. Zarówno początkujący, jak i ci z pewnym doświadczeniem znajdą odpowiednie programy szkoleniowe.

Jaki jest minimalny wiek, aby przystąpić do szkolenia motocyklowego?

Minimalny wiek zależy od kategorii szkolenia. Przykładowo, kursy kategorii A1 mogą być dostępne dla uczestników mających 15 lat i 9 miesięcy.

Jakie są dostępne kategorie szkoleń motocyklowych w Krakowie?

W zależności od potrzeb i uprawnień uczestników, oferowane są różne kategorie szkoleń, takie jak A1, A2, czy kursy uzupełniające dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B.

Czy mogę korzystać ze swojego motocykla podczas szkolenia?

W większości przypadków szkoła dostarcza motocykle szkoleniowe. Jednak, w niektórych przypadkach, istnieje możliwość korzystania ze swojego motocykla po wcześniejszym uzgodnieniu z instruktorem.

Jak wygląda proces zdobywania uprawnień motocyklowych po zakończonym szkoleniu?

Po ukończeniu szkolenia, uczestnicy muszą zdać egzamin państwowy. Po pomyślnym zdaniu egzaminu, otrzymują oficjalne uprawnienia do prowadzenia motocykla w Polsce.

Czy są dostępne kursy dla zaawansowanych motocyklistów?

Tak, szkoły motocyklowe często oferują zaawansowane kursy dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności jazdy, podnosić poziom bezpieczeństwa i lepiej zrozumieć technikę prowadzenia motocykla.

Jakie są koszty szkolenia motocyklowego w Krakowie?

Koszty szkolenia mogą się różnić w zależności od kategorii kursu. Warto skonsultować się bezpośrednio z nami w celu uzyskania aktualnych informacji na temat opłat.

Czy można zapisać się na kurs, jeśli nie mieszka się w Krakowie?

Tak, kurs jest otwarty dla uczestników spoza Krakowa. Warto jednak dostosować plan zajęć do własnych możliwości logistycznych.

Szkoła motocyklowa JANTAR Kraków

organizuje wyprawy motocyklowe z absolwentami

Szkoła motocyklowa JANTAR w Krakowie
organizuje wyprawy motocyklowe z absolwentami

Szkoła motocyklowa – kurs kategoria A

Szkolenie motocyklowe to nie tylko droga do zdobycia prawa jazdy, ale także fascynująca przygoda, która otwiera przed uczestnikami drzwi do świata motocyklizmu. W Krakowie, miejscu pełnym kultury i historii, istnieje wiele szkół, które oferują kompleksowe kursy motocyklowe dla osób pragnących opanować sztukę bezpiecznej jazdy na dwóch kółkach.

Dlaczego warto wybrać szkolenie motocyklowe w Krakowie?

1. Bogata oferta kursów: Szkolenia motocyklowe w Krakowie obejmują różne kategorie, dostosowane do poziomu doświadczenia i potrzeb uczestników. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją motocyklową przygodę czy chcesz podnieść swoje umiejętności na wyższy poziom, z pewnością znajdziesz odpowiedni kurs.

2. Profesjonalni instruktorzy: Krakowskie szkoły motocyklowe zatrudniają doświadczonych instruktorów, którzy nie tylko posiadają odpowiednie kwalifikacje, ale także pasję do dzielenia się swoją wiedzą. Dzięki nim uczestnicy otrzymują solidne przygotowanie teoretyczne i praktyczne.

3. Nowoczesny sprzęt: Kursy odbywają się przy użyciu nowoczesnych motocykli szkoleniowych, wyposażonych w niezbędne systemy bezpieczeństwa. W Krakowie stosuje się standardy zgodne z obowiązującymi przepisami, co przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

4. Zróżnicowane trasy szkoleniowe: Szkolenie motocyklowe w Krakowie to nie tylko jazda po placu manewrowym. Instruktorzy zapewniają dostęp do zróżnicowanych tras, obejmujących zarówno obszary miejskie, jak i tereny podmiejskie, co pozwala na nabycie różnorodnych umiejętności.

Kategorie szkoleń motocyklowych w Krakowie

1. Kategoria A1: Dedykowana młodszym motocyklistom, umożliwiająca prowadzenie motocykli o pojemności do 125 cm³. To doskonała opcja dla tych, którzy chcą zacząć swoją motocyklową przygodę od niewielkich jednośladów.

2. Kategoria A2: Otwiera przed uczestnikami możliwość prowadzenia motocykli o większej mocy, ale wciąż z pewnymi ograniczeniami. Idealna dla tych, którzy chcą podjąć wyzwanie większych maszyn.

3. Kategoria A: To najwyższa kategoria motocyklowa, umożliwiająca prowadzenie motocykli o dowolnej pojemności. Szkolenie obejmuje zaawansowane techniki jazdy i przygotowanie do egzaminu państwowego.

Proces szkolenia i zdobywania uprawnień

Szkolenie motocyklowe w Krakowie obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Instruktorzy uczą nie tylko techniki jazdy, ale także zwracają uwagę na aspekty związane z bezpieczeństwem oraz świadomym korzystaniem z drogi. Po zakończonym szkoleniu uczestnicy przechodzą egzamin państwowy, po którym otrzymują oficjalne uprawnienia do prowadzenia motocykla.

Szkolenie motocyklowe w Krakowie to nie tylko nauka, to także pasja i przygoda. Dołącz do nas, aby odkryć radość jazdy na dwóch kółkach i zdobyć niezapomniane doświadczenie motocyklowe!