Prawo jazdy kat. A2

Prawo jazdy na kategorię A2 w Krakowie – dla kogo?

Zapraszamy do przygotowania na prawo jazdy kategorii A2 w Szkole Motocyklowej Jantar w Krakowie. Kandydat musi mieć ukończone 18 lat lub posiadać pisemną zgodę rodziców, nie wcześniej niż na trzy miesiące przed osiemnastymi urodzinami. Należy również założyć Profil Kandydata na Kierowcę. Aby sprawdzić, jak to zrobić, wejdź w zakładkę „zapisz się”.

Kursy Motocyklowe - OSK Jantar Kraków

Kategoria A2 – co daje prawko na motor?

Pewnie zastanawiasz się, czy kategoria A2 uprawnia do prawka jedynie na motor. Zdając prawo jazdy kat. A2, zyskasz możliwość prowadzenia motocykli o mocy nieprzekraczającej 35 kW, a także pojazdów trójkołowych o mocy nieprzekraczającej 15 kW. Oprócz tego kategoria A2 uprawnia do kierowania motorowerami, czyli pojazdami z kategorii AM oraz lekkimi czterokołowcami do 350 kg.

Kurs na motocykl w kategorii A2 zrobiony – co dalej?

Po zakończeniu kursu na motocykl w kategorii A2, czyli odbyciu minimalnej liczby godzin zajęć, pozytywnie zdanego wewnętrznego egzaminu teoretycznego, przeprowadzanego w sali wykładowej w formie testu komputerowego, można przystąpić do wewnętrznego egzaminu praktycznego. Składa się on z dwóch części: pierwszą przeprowadzamy na placu manewrowym, a drugą w ruchu drogowym. Po pomyślnie zdanym egzaminie wewnętrznym absolwent otrzymuje wpis w swój profil PKK, który wysyłamy do odpowiedniego wydziału komunikacji. Umożliwia to zapisanie się na państwowy egzamin na prawo jazdy kat. A2.

Prawo jazdy kategorii A2 – jaka cena?

Każdy, kto chciałby zrobić prawo jazdy kategorii A2, z pewnością zastanawia się, jaka jest cena uzyskania dokumentu. Opłata za egzamin teoretyczny wynosi 50 zł, natomiast przystąpienie do części praktycznej kosztuje 200 zł. Obu wpłat dokonujemy w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego. Po okazaniu ważnego dowodu tożsamości lub paszportu oraz zaświadczenia o zameldowaniu, MORD pobiera elektroniczny Profil Kandydata na Kierowcę i wyznacza termin egzaminu na prawo jazdy kategorii A2 na motocykle.