Prawo jazdy kat. A1

Prawo jazdy kat. A1 w Krakowie

Aby starać się o prawo jazdy kat. A1, trzeba mieć ukończone 16 lat lub pisemną zgodę rodziców, minimalnie trzy miesiące przed szesnastymi urodzinami. Po założeniu PKK można rozpocząć kurs na prawo jazdy kat. A1. W naszej szkole w Krakowie prowadzimy zajęcia składające się z części teoretycznej i praktycznej. Należy zaliczyć 30 zajęć lekcyjnych po 45 minut, w tym 4 godziny poświęcone teorii oraz praktycznym ćwiczeniom, dotyczącym pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych. Oprócz tego, w celu zdobycia prawa jazdy w kategorii A1, obowiązuje 20 lekcji praktycznych na placu manewrowym. Po opanowaniu podstawowych umiejętności kandydat pod nadzorem instruktora zaczyna poznawać ulice Krakowa.

Kursy Motocyklowe - OSK Jantar Kraków

Egzamin kategorii A1 na motor

Aby przystąpić do egzaminu kategorii A1 na motor, najpierw trzeba zdać test wewnętrzny w naszej szkole. Do sprawdzianu teoretycznego można przystąpić po zrealizowaniu minimalnej liczby godzin z teorii i praktyki, a do praktycznego – po pozytywnym wyniku sprawdzianu teoretycznego. Następnie szkoła wysyła informacje do odpowiedniego wydziału komunikacji, dzięki czemu kursant może zarejestrować się na egzamin państwowy z kat. A1 na motor, składający się z części teoretycznej i praktycznej.