Prawo jazdy kat. A

Kurs prawa jazdy na kategorię A w Krakowie

Kurs prawa jazdy przygotowujący do egzaminu na kategorię A, to marzenie wielu miłośników motocykli. Szkoła Motocyklowa Jantar w Krakowie pomoże je urzeczywistnić. Tych, którzy ukończyli 24 lata lub posiadają od co najmniej 2 lat prawo jazdy A2, zapraszamy na zajęcia przygotowujące do egzaminu z kategorii a. Na czas szkolenia praktycznego zapewniamy potrzebną odzież. Jednak należy pamiętać o tym, że na egzaminie państwowym na prawo jazdy kat. A trzeba posiadać własny strój ochronny, który będzie sprawdzany przez egzaminatora przed dopuszczeniem do dalszych czynności.

Szkoła Jazdy na Motocyklu - OSK Jantar Kraków

Co zyskasz, robiąc kurs prawa jazdy na kategorię A?

Zrobienie kursu prawa jazdy na kategorię A oraz pomyślne zdanie państwowego egzaminu uprawnia do prowadzenia każdego typu motocykla, czyli pojazdu samochodowego dwukołowego bądź wielośladowego – z bocznym wózkiem. Może być to również motor trójkołowy o symetrycznym rozmieszczeniu kół. Ponadto wolno prowadzić maszyny z kategorii AM. Oprócz tego dokument pozwala na kierowanie wymienionymi pojazdami, połączonymi przyczepą o masie nieprzekraczającej masy własnej motocykla i 100 kg. Ostatni przepis obowiązuje tylko na terenie Polski.

Jak wygląda nauka jazdy na kat. A w naszej szkole?

Nauka jazdy na kat. A w Szkole Motocyklowej Jantar składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych. Wykłady składają się z 30 lekcji po 45 minut w tym 4 godzin zajęć teoretycznych oraz ćwiczeń z pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych. Egzamin z prawa jazdy na kategorię A bez teorii mogą zdawać osoby, które mają dokumenty uprawniające do prowadzenia pojazdów A1 lub A2. Zabieganym kursantom oferujemy kurs na prawo jazdy kat. A online. Obejmuje on wykłady przygotowujące do państwowego egzaminu teoretycznego, które można przerobić samodzielnie w domu.

Jak wygląda praktyczna część kursu kategorii A na motocykl?

Po przerobieniu zajęć teoretycznych (także w formie e-learningowej) lub zdaniu państwowego egzaminu z teorii można rozpocząć część praktyczną kursu kategorii A na motocykl. Należy odbyć co najmniej 20 godzin jazd. W przypadku osób, które zwolnione są z teorii, można od razu przystąpić do ćwiczeń na placu manewrowym. W tym wypadku wystarczy 10 lekcji. Kiedy kursant opanuje technikę jazdy, zaczyna poruszać się wraz z instruktorem po ulicach Krakowa na modelu YAMAHA MT 07 – 75KM. Takiego samego motocykla, jak na naszym kursie, używa się podczas egzaminu na kat. A. Po zdaniu wewnętrznego sprawdzianu oraz pozytywnej weryfikacji i wpisaniu do PPK, a także po dopełnieniu wszystkich kwestii formalnych, wolno przystąpić do praktycznego egzaminu na prawo jazdy kat. A. Zachęcamy do zapisania się na kurs.