Kurs Prawa Jazdy Kategorii A Kraków

Zapraszamy na szybkie kursy motocyklowe.
U Nas motocykliści szkolą motocyklistów!

CennikZapisz się

Jak rozpocząć kurs na prawo jazdy?
Co to jest PKK?

Dowiedz się więcej

Sprawdź czy spełniasz warunki

Sprawdź

Bony na kurst kat. B, A, A2  dofinansowane z projektu Kierunek Kariera, Łap Skilla, Mbon plus do wykorzystania u nas.

Kurs motocyklowy z doświadczoną i wymagającą kadrą instruktorów.
Motocykliści szkolą motocyklistów.

Bartek

Zbyszek

Janusz

Sprawdź dostępne
rodzaje kursów

Kurs na motor Kategoria A

Nasza propozycja szkolenia została stworzona z myślą o solidnym przygotowaniu przyszłych motocyklistów do egzaminu na prawo jazdy kategorii A, otwierając przed nimi możliwość swobodnej jazdy motocyklem bez ograniczeń. Kategoria A to najwyższa kategoria motocyklowa, umożliwiająca prowadzenie motocykli o dowolnej pojemności. Nasze egzaminy odbywają się w renomowanym Krakowskim Ośrodku Egzaminacyjnym MORD, na profesjonalnym motocyklu Yamaha MT07 o pojemności 700 ccm i wadze ponad 214 kg w pełnym uzbrojeniu ochronnym.

Aby wziąć udział w szkoleniu, wymagane jest ukończenie 24 lat, a korzystne byłoby posiadanie doświadczenia w prowadzeniu pojazdów w ruchu drogowym. Egzamin obejmuje nie tylko umiejętności na placu manewrowym, ale także bezbłędne poruszanie się po mieście. Aby uzyskać uprawnienia do jazdy po mieście, konieczne jest zdanie co najmniej 7 zadań na placu manewrowym.

Szkolenie kategorii A można rozpocząć już 3 miesiące przed osiągnięciem 24 lat. Program obejmuje 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych, w tym 4 godziny poświęcone pierwszej pomocy udzielanej ofiarom wypadków, oraz minimum 20 godzin zajęć praktycznych. Od 2015 roku nie jest wymagane uczestnictwo w zajęciach teoretycznych, co pozwala kursantom na elastyczność w nauce. Teorię można zdobywać samodzielnie, korzystając z aplikacji, e-learningu lub tradycyjnych podręczników, a następnie przerobić testy egzaminacyjne.

Kurs na motor Kategoria A2

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w naszym kursie, który jest dedykowany wszystkim, którzy marzą o rozpoczęciu swojej przygody z motocyklem. W naszej renomowanej szkole motocyklowej skutecznie szkolimy osoby, które nawet wcześniej nie miały doświadczenia z jazdą na motocyklu, pod warunkiem, że wykazują się odpowiedzialnością i chęcią nauki.

Uprawnienia kategorii A2 otwierają przed Tobą możliwość prowadzenia motocykli różnych typów, niezależnie od pojemności silnika. Niemniej jednak obowiązuje ograniczenie mocy do 35 kW oraz stosunek mocy do masy własnej motocykla na poziomie 0,2 kW/kg. Na rynku dostępne są liczne modele motocykli spełniających te kryteria, obejmujące lżejsze konstrukcje o zróżnicowanym zastosowaniu, takie jak nakedy, crossy, supermoto czy sportowe motocykle.

Kategoria A2 pozwala także na kierowanie trójkołowymi motocyklami o mocy do 15 kW. Nasz motocykl szkoleniowy i egzaminacyjny dla kategorii A2 to Yamaha MT-03 z systemem ABS, dysponująca mocą 35 kW i silnikiem rzędowym o pojemności 300 ccm. Drugim motocyklem dostępnym w ramach kursu jest Yamaha MT-07 o pojemności 700 ccm i zredukowanej mocy do 35 kW. Oba te modele są identyczne z tymi używanymi podczas egzaminu państwowego w MORD w Krakowie.

Do naszego kursu może przystąpić każda osoba, która ma ukończone 17 lat i 9 miesięcy. Nie

Kurs na motor Kategoria A1

Wiele młodych entuzjastów marzy o posiadaniu własnego środka transportu. Chociaż przed osiągnięciem pełnoletności można uzyskać prawo jazdy na lekkie samochody (kategoria B1), koszty tego rodzaju pojazdów zazwyczaj są dość wysokie. Z tego powodu niektórzy decydują się zaczekać do 18. urodzin. Alternatywą, bardziej ekonomiczną opcją, są niewielkie motocykle. Aby rozpocząć motocyklową przygodę jeszcze przed osiągnięciem pełnoletniości, warto rozważyć udział w kursie na prawo jazdy kategorii A1.

Kurs ten umożliwia prowadzenie motocykli do 125 cm3, co stanowi doskonałą okazję do zdobycia doświadczenia w kierowaniu pojazdami o niewielkiej pojemności. Po ukończeniu kursu i zdanym egzaminie państwowym uzyskuje się uprawnienia do kierowania motocyklem o mocy do 11 kW (15 KM), trójkołowymi motocyklami o mocy do 15 kW, a także pojazdami z kategorii AM, takimi jak motorower czy lekki czterokołowiec.

Program kursu obejmuje 30 godzin teorii (w tym 4 godziny z pierwszej pomocy przedmedycznej), 20 godzin zajęć praktycznych (zarówno na placu, jak i na ulicy), oraz egzaminy wewnętrzne. Minimalny wiek kandydata na prawo jazdy kategorii A1 wynosi 16 lat, a zapisy na kurs można rozpocząć mając ukończone 15 lat i 9 miesięcy, po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów. Po zdaniu egzaminów wewnętrznych, aktualizacja PKK następuje automatycznie, umożliwiając zapis na egzamin państwowy miesiąc przed 16-tymi urodzinami. Gotowy na motocyklową przygodę?

Kurs na motor Kategoria AM

Prawo jazdy kategorii AM zastąpiło tradycyjną kartę motorowerową, wprowadzając nowe procedury zbliżone do tych obowiązujących w przypadku innych kategorii uprawnień do kierowania pojazdami. Aby zdobyć to uprawnienie, konieczne jest zapisanie się na kurs w odpowiednim ośrodku szkoleniowym, zdanie egzaminu państwowego, a następnie odebranie dokumentu w wydziale komunikacji.

Minimalny wiek, aby przystąpić do kursu kategorii AM, wynosi 14 lat, z możliwością zapisu już od 13 lat i 9 miesięcy po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów. Jest to pierwsze uzyskane uprawnienie do kierowania pojazdami dla wielu młodych kierowców, głównie kojarzące się z motorowerami. Jednak po uzyskaniu dokumentu kategoria AM pozwala również na prowadzenie innych pojazdów.

Lista pojazdów, na które uprawnia prawo jazdy kategorii AM, obejmuje:

  • Motorower – pojazd dwu- lub trójkołowy, o pojemności silnika do 50 cm³ (w przypadku silnika elektrycznego, moc do 4 kW) i prędkości maksymalnej do 45 km/h.
  • Czterokołowiec lekki – pojazd o masie nie przekraczającej 350 kg, z ograniczeniem prędkości do 45 km/h.

Standardowy kurs na kategorię AM trwa 20 godzin, z czego 10 godzin to przygotowanie teoretyczne, a kolejne 10 godzin to szkolenie praktyczne. Szkolenie teoretyczne obejmuje 30 godzin na wyższych kategoriach motocyklowych, natomiast szkolenie praktyczne – 20 godzin. Zachęcamy rodziców, którzy decydują się na kurs dla swoich dzieci, do wyboru pełnego szkolenia teoretycznego obejmującego 30 godzin, oraz rozważenia większego pakietu szkolenia praktycznego. To kompleksowe podejście umożliwi młodym kierowcom bezpieczne poruszanie się po drogach miejskich.

Szkolenie na motocykl Kategoria 125 z prawem jazdy kategorii B

Dla tych, którzy do tej pory nie byli pewni, czy poradzą sobie na motocyklu o pojemności 125 cm3, zwłaszcza gdy nie mieli wcześniejszego doświadczenia z jazdą na skuterze, proponujemy doskonałe rozwiązanie – kurs wstępny. To kompleksowe szkolenie, które stanowi solidne przygotowanie do zdobycia późniejszych uprawnień kategorii A lub A2, a także pretekst do rozpoczęcia jazdy większym motocyklem.

Kierowanie samochodem a jazda motocyklem to dwie zupełnie różne umiejętności. Pomimo pewnych podobieństw i wspólnej sceny ulicznej, czynności takie jak hamowanie czy skręcanie na jednośladzie różnią się znacznie od samochodu. To nie tylko kwestia hamulców obsługiwanych ręką czy skrzyni biegów obsługiwanej nogą. Widok z poziomu motocykla oferuje zupełnie inną perspektywę jazdy w porównaniu do samochodu, co wiąże się z większą liczbą potencjalnych zagrożeń, o których trzeba być świadomym.

W naszej Szkole Motocyklowej JANTAR priorytetem jest przygotowanie kursantów do świadomego poruszania się na drogach, zwracając uwagę na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać. Szkolenie obejmuje nie tylko nauczanie prawidłowej techniki jazdy, ale również przygotowanie do świadomego wyboru sprzętu i odzieży ochronnej.

Posiadając minimum 3 lata uprawnień kategorii B, masz możliwość legalnego prowadzenia motocykli o pojemności do 125 cm3 i mocy nie przekraczającej 11 kW (15 KM), przy stosunku mocy do masy nie przekraczającym 0,1 kW na 1 kilogram masy motocykla. Jeżeli marzysz o większych i mocniejszych motocyklach, konieczne jest uzyskanie uprawnień kategorii A2 lub A prawa jazdy.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Czy muszę mieć doświadczenie w prowadzeniu motocykla, aby zapisać się na kurs kategorii A?

Nie, nasz kurs przygotowawczy kategorii A jest dostosowany do różnych poziomów doświadczenia. Zarówno osoby bez wcześniejszego doświadczenia, jak i te z pewnym bagażem motocyklowym mogą wziąć udział w szkoleniu.

Jaki jest minimalny wiek, aby przystąpić do kursu kategorii A w Krakowie?

Minimalny wiek wynosi 24 lata. Jednak zapisy można rozpocząć już 3 miesiące przed osiągnięciem tego wieku.

Czy muszę posiadać prawo jazdy kategorii B, aby wziąć udział w kursie na kategorię A?

Nie, prawo jazdy kategorii B nie jest wymagane. Jednak, posiadając minimum 3 lata uprawnień kategorii B, możesz legalnie prowadzić motocykle o pojemności do 125 cm3 i mocy do 11 kW.

Ile trwa kurs na prawo jazdy kategorii A w Krakowie?

Kurs obejmuje 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych, w tym 4 godziny poświęcone pierwszej pomocy, oraz minimum 20 godzin zajęć praktycznych.

Czy mogę rozpocząć kurs teoretyczny samodzielnie, przed oficjalnym zapisem do szkoły?

Tak, od 2015 roku nie ma obowiązku uczestnictwa w zajęciach teoretycznych, co pozwala na elastyczność w nauce. Możesz zdobywać wiedzę samodzielnie, korzystając z aplikacji, e-learningu lub tradycyjnych podręczników.

Czy kurs obejmuje jazdę po mieście?

Tak, kurs kategorii A obejmuje nie tylko umiejętności placu manewrowego, ale także bezbłędne poruszanie się po mieście. Aby uzyskać uprawnienia do jazdy po mieście, wymagane jest zdanie co najmniej 7 zadań na placu manewrowym.

Czy używane są profesjonalne motocykle podczas kursu?

Tak, nasze szkolenie odbywa się na profesjonalnych motocyklach, takich jak Yamaha MT07 o pojemności 700 ccm, używanej także podczas egzaminu państwowego.

Czy kurs obejmuje jazdę w różnych warunkach atmosferycznych?

Tak, nasze zajęcia praktyczne uwzględniają różne warunki pogodowe, aby kursanci byli przygotowani do jazdy w różnych sytuacjach.

Czy można zapisać się na kurs, jeśli nie mieszka się w Krakowie?

Tak, kurs jest otwarty dla uczestników spoza Krakowa. Warto jednak dostosować plan zajęć do własnych możliwości logistycznych.

Czy istnieje możliwość płatności ratalnej za kurs?

Tak, istnieje opcja płatności ratalnej. Warunki finansowe można omówić indywidualnie z naszym biurem obsługi kursów.

Szkoła motocyklowa JANTAR Kraków

organizuje wyprawy motocyklowe z absolwentami

Szkoła motocyklowa JANTAR w Krakowie
organizuje wyprawy motocyklowe z absolwentami

Kurs na kat. A

Zapraszamy Cię do naszej renomowanej Szkoły Nauki Jazdy, abyś mógł rozpocząć swoją przygodę z motocyklami! Nasz kurs prawa jazdy kategorii A w Krakowie został stworzony z myślą o osobach pragnących zdobyć uprawnienia do prowadzenia motocykli, otwierając drzwi do swobody poruszania się na dwóch kółkach bez żadnych ograniczeń.

Dlaczego Kategoria A?

Kategoria A to najwyższa kategoria prawa jazdy motocyklowego, dająca Ci pełną swobodę wyboru motocykla o dowolnej pojemności silnika. To także szansa na poznanie motocyklowego świata, począwszy od mniejszych pojemności, aż do potężnych maszyn, które gwarantują niesamowite wrażenia z jazdy.

Czego Nauczysz Się podczas Kursu?

Nasze zajęcia teoretyczne obejmują szeroką tematykę, zaczynając od zasad ruchu drogowego, przez technikę jazdy na jednośladzie, aż po zagadnienia bezpieczeństwa. W trakcie kursu praktycznego będziesz miał okazję doskonalić umiejętności na nowoczesnych motocyklach Yamaha MT07, identycznych z tymi używanymi podczas egzaminów państwowych.

Warunki Uczestnictwa i Terminy

Aby przystąpić do kursu kategorii A, musisz mieć ukończone 24 lata. Zapisy możesz rozpocząć już 3 miesiące przed osiągnięciem tego wieku. Warto jednak podkreślić, że doświadczenie w prowadzeniu pojazdów może znacznie ułatwić naukę jazdy na motocyklu. Terminy zajęć teoretycznych i praktycznych są elastycznie dostosowywane do potrzeb kursantów.

Elastyczność Nauki Teorii

Od 2015 roku nie ma obowiązku uczestnictwa w zajęciach teoretycznych, co daje Ci możliwość samodzielnego zdobywania wiedzy. Możesz korzystać z e-learningu, tradycyjnych podręczników lub dedykowanych aplikacji, dostosowując naukę do swojego tempa i stylu.

Bezpieczeństwo na Pierwszym Miejscu

Nasza szkoła nie tylko nauczy Cię zasad ruchu drogowego i techniki jazdy, ale również skupi się na aspektach bezpieczeństwa. W trakcie 4 godzin zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej dowiesz się, jak postępować w nagłych sytuacjach na drodze.

Motocykle Szkoleniowe i Egzaminacyjne

Podczas kursu będziesz miał okazję prowadzić dwa modele motocykli Yamaha MT07. To nowoczesne, dynamiczne maszyny, które idealnie sprawdzają się zarówno na placu manewrowym, jak i podczas jazdy po mieście. Egzamin państwowy również odbywa się na tych samych modelach, co daje Ci pewność, że jesteś przygotowany do każdego wyzwania.

Minimalny Wiek i Zapisy

Minimalny wiek, aby przystąpić do kursu kategorii A, to 24 lata. Jednakże, zapisy możesz rozpocząć już 3 miesiące wcześniej. Warto podkreślić, że doświadczenie w prowadzeniu pojazdów jest mile widziane.

Kurs na Prawo Jazdy – Droga do Wolności

Rozpocznij swoją przygodę z motocyklami już teraz! Nauka jazdy na motocyklu to nie tylko zdobycie uprawnień, ale także doświadczenie, które otworzy przed Tobą nowe horyzonty i zapewni niezapomniane chwile. Nasz doświadczony zespół instruktorów służy wsparciem na każdym etapie nauki, dbając o Twoje bezpieczeństwo i pewność siebie na drodze. Zapisz się na kurs kategorii A w Krakowie i poczuj wolność jazdy na dwóch kółkach!