Kurs na motor Kraków

Zapraszamy na szybkie kursy motocyklowe.
U Nas motocykliści szkolą motocyklistów!

CennikZapisz się

Jak rozpocząć kurs na prawo jazdy?
Co to jest PKK?

Dowiedz się więcej

Sprawdź czy spełniasz warunki

Sprawdź

Bony na kurst kat. B, A, A2  dofinansowane z projektu Kierunek Kariera, Łap Skilla, Mbon plus do wykorzystania u nas.

Kurs motocyklowy z doświadczoną i wymagającą kadrą instruktorów.
Motocykliści szkolą motocyklistów.

Bartek

Zbyszek

Janusz

Sprawdź dostępne
rodzaje kursów

Kurs na motor Kategoria A

Nasza oferta kursu została przygotowana z myślą o solidnym przygotowaniu przyszłych kierowców motocykli do egzaminu na prawo jazdy kategorii A, otwierając drzwi do swobodnej jazdy motocyklem bez żadnych ograniczeń. Kategoria A to najwyższa kategoria motocyklowa, dająca możliwość prowadzenia motocykli o dowolnej pojemności. Nasz egzamin odbywa się w renomowanym Krakowskim Ośrodku Egzaminacyjnym MORD, na profesjonalnym motocyklu Yamaha MT07 o pojemności 700 ccm i wadze ponad 214 kg w pełnym uzbrojeniu ochronnym.

Aby wziąć udział w kursie, należy mieć ukończone 24 lata, a korzystne byłoby posiadanie doświadczenia w prowadzeniu pojazdów w ruchu drogowym. Egzamin obejmuje nie tylko umiejętności placu manewrowego, ale także bezbłędne poruszanie się po mieście. Aby uzyskać uprawnienia do jazdy po mieście, wymagane jest zdanie co najmniej 7 zadań na placu manewrowym.

Kurs kategorii A można rozpocząć już 3 miesiące przed osiągnięciem 24 lat. Składa się on z 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych, w tym 4 godziny poświęcone tematyce pierwszej pomocy udzielanej ofiarom wypadków, oraz minimum 20 godzin zajęć praktycznych. Od 2015 roku nie ma obowiązku uczestnictwa w zajęciach teoretycznych, co pozwala kursantom na elastyczność w nauce. Teorię można zdobywać samodzielnie, korzystając z aplikacji, e-learningu lub tradycyjnych podręczników, a następnie przerobić testy egzaminacyjne.

Kurs na motor Kategoria A2

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym kursie, dedykowanym każdej osobie, która marzy o rozpoczęciu swojej przygody z motocyklem. W naszej renomowanej szkole motocyklowej z powodzeniem szkolimy osoby, które wcześniej nawet nie miały doświadczenia z jazdą na motocyklu, pod warunkiem, że wykazują się odpowiedzialnością i chęcią nauki.

Uprawnienia kategorii A2 otwierają przed Tobą możliwość prowadzenia motocykli różnych typów, niezależnie od pojemności silnika. Niemniej jednak obowiązuje ograniczenie mocy do 35 kW oraz stosunek mocy do masy własnej motocykla na poziomie 0,2 kW/kg. Na rynku dostępne są liczne modele motocykli spełniających te kryteria, obejmujące lżejsze konstrukcje o zróżnicowanym zastosowaniu, takie jak nakedy, crossy, supermoto czy sportowe motocykle.

Kategoria A2 pozwala także na kierowanie trójkołowymi motocyklami o mocy do 15 kW. Nasz motocykl szkoleniowy i egzaminacyjny dla kategorii A2 to Yamaha MT-03 z systemem ABS, dysponująca mocą 35 kW i silnikiem rzędowym o pojemności 300 ccm. Drugim motocyklem dostępnym w ramach kursu jest Yamaha MT-07 o pojemności 700 ccm i zredukowanej mocy do 35 kW. Oba te modele są identyczne z tymi używanymi podczas egzaminu państwowego w MORD w Krakowie.

Do naszego kursu może przystąpić każda osoba, która ma ukończone 17 lat i 9 miesięcy. Niezależnie od doświadczenia, z pasją wprowadzimy Cię w fascynujący świat motocyklowej przygody i nauczymy bezpiecznej jazdy na dwóch kółkach.

Kurs na motor Kategoria A1

Wielu młodych pasjonatów marzy o posiadaniu własnego środka transportu. Chociaż przed osiągnięciem pełnoletności można uzyskać prawo jazdy na lekkie samochody (kategoria B1), koszty tego typu pojazdów zazwyczaj są wysokie. Dlatego też niektórzy decydują się poczekać do 18. urodzin. Alternatywą, znacznie bardziej dostępną cenowo, są niewielkie motocykle. Aby rozpocząć swoją motocyklową przygodę jeszcze przed osiągnięciem dorosłości, warto zainteresować się kursem na prawo jazdy kategorii A1.

Kurs ten umożliwia prowadzenie motocykli do 125 cm3, co stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z kierowaniem pojazdami o niewielkiej pojemności. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu państwowego zyskujesz uprawnienia do kierowania motocyklem o mocy do 11 kW (15 KM), trójkołowymi motocyklami o mocy do 15 kW, a także pojazdami z kategorii AM, takimi jak motorower czy czterokołowiec lekki.

Kurs obejmuje 30 godzin teorii (w tym 4 godziny z pierwszej pomocy przedmedycznej), 20 godzin zajęć praktycznych (zarówno na placu, jak i na ulicy), oraz egzaminy wewnętrzne. Minimalny wiek kandydata na prawo jazdy kategorii A1 wynosi 16 lat, a zapisy na kurs można rozpocząć mając ukończone 15 lat i 9 miesięcy, po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów. Po zdaniu egzaminów wewnętrznych, aktualizacja PKK następuje automatycznie, umożliwiając zapis na egzamin państwowy miesiąc przed 16-tymi urodzinami. Gotowy na motocyklową przygodę? Zapisz się już dziś!”

Kurs na motor Kategoria AM

Prawo jazdy kategorii AM zastąpiło tradycyjną kartę motorowerową, wprowadzając nowe procedury podobne do tych stosowanych przy innych kategoriach uprawnień do kierowania pojazdami. Aby uzyskać to uprawnienie, konieczne jest zapisanie się na kurs w ośrodku szkoleniowym, zdanie egzaminu państwowego, a następnie odebranie dokumentu w odpowiednim wydziale komunikacji.

Minimalny wiek, aby przystąpić do kursu kategorii AM, wynosi 14 lat, z możliwością zapisu na kurs już od 13 lat i 9 miesięcy po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów. To pierwsze zdobyte uprawnienie do kierowania pojazdami dla wielu młodych kierowców, kojarzące się głównie z motorowerami. Jednak po uzyskaniu dokumentu kategoria AM pozwala także na prowadzenie innych pojazdów.

Lista pojazdów, na które uprawnia prawo jazdy kategorii AM, obejmuje:

Motorower – pojazd dwu- lub trójkołowy, o pojemności silnika do 50 cm³ (w przypadku silnika elektrycznego, moc do 4 kW) i prędkości maksymalnej do 45 km/h. Czterokołowiec lekki – pojazd o masie nie przekraczającej 350 kg, z ograniczeniem prędkości do 45 km/h.

Standardowy kurs na kategorię AM trwa 20 godzin, z czego 10 godzin to przygotowanie teoretyczne, a kolejne 10 godzin to szkolenie praktyczne. Szkolenie teoretyczne obejmuje 30 godzin na wyższych kategoriach motocyklowych, natomiast szkolenie praktyczne – 20 godzin. Zachęcamy rodziców, którzy decydują się na kurs dla swoich dzieci, do wyboru pełnego szkolenia teoretycznego obejmującego 30 godzin oraz rozważenia większego pakietu szkolenia praktycznego. To kompleksowe podejście umożliwi młodym kierowcom bezpieczne poruszanie się po drogach miejskich.

Kurs na motor Kategoria 125 z B

Dla tych, którzy do tej pory nie byli pewni, czy poradzą sobie na motocyklu o pojemności 125 cm3, zwłaszcza gdy nie mieli wcześniejszego doświadczenia z jazdą na skuterze, proponujemy idealne rozwiązanie – kurs wstępny. To doskonałe szkolenie, które stanowi solidne przygotowanie do zdobycia późniejszych uprawnień kategorii A lub A2, a także pretekst do rozpoczęcia jazdy większym motocyklem.

Kierowanie samochodem a jazda motocyklem to dwie zupełnie różne rzeczy. Pomimo pewnych podobieństw i wspólnej scenerii ulicznej, czynności takie jak hamowanie czy skręcanie na jednośladzie różnią się znacząco od samochodu. To nie tylko kwestia hamulców obsługiwanych ręką czy skrzyni biegów obsługiwanej nogą. Widok z poziomu motocykla oferuje zupełnie inną perspektywę jazdy w porównaniu do samochodu, a z tym związane jest więcej potencjalnych zagrożeń, o których trzeba zdawać sobie sprawę.

W naszej Szkole Motocyklowej JANTAR stawiamy sobie za cel przygotowanie kursantów do świadomego poruszania się na drogach, zwracając uwagę na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać. Szkolenie obejmuje nie tylko nauczanie prawidłowej techniki jazdy, ale również przygotowanie do świadomego wyboru sprzętu i odzieży ochronnej.

Posiadając minimum 3 lata uprawnień kategorii B, możesz legalnie prowadzić motocykle o pojemności do 125 cm3 i mocy nie przekraczającej 11 kW (15 KM), przy stosunku mocy do masy nie przekraczającym 0,1 kW na 1 kilogram masy motocykla. Jeżeli marzysz o większych i mocniejszych motocyklach, konieczne jest uzyskanie uprawnień kategorii A2 lub A prawa jazdy.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Czy istnieje możliwość nauki teorii online?

Tak, oferujemy lekcje teoretyczne online, co umożliwia elastyczne podejście do nauki.

Jakie modele motocykli są używane podczas kursu praktycznego?

Korzystamy z najnowszych modeli motocykli, identycznych z tymi używanymi podczas egzaminów państwowych, takich jak Yamaha MT07.

Czy kurs obejmuje naukę pierwszej pomocy?

Tak, kurs obejmuje 4 godziny nauki pierwszej pomocy, co jest istotnym elementem przygotowania do egzaminu.

Czy istnieje możliwość nauki teorii samodzielnie?

Tak, od 2015 roku nie ma obowiązku uczestnictwa w zajęciach teoretycznych. Teorię można zdobywać samodzielnie z użyciem aplikacji, e-learningu lub tradycyjnej książki.

Jakie są warunki zapisu na kurs praktyczny?

Warunkiem uczestnictwa w kursie praktycznym jest ukończenie kursu teoretycznego oraz osiągnięcie wymaganego wieku.

Czy istnieje możliwość płatności ratalnej za kurs?

Dostępne są różne opcje płatności, w tym możliwość skorzystania z płatności ratalnych, prosimy jednak o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia czy oferta rat jest nadal aktualna.

Jak długo trwa kurs na prawo jazdy motocyklowe?

Kurs obejmuje 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych oraz minimum 20 godzin zajęć praktycznych. Elastyczność czasowa pozwala na dostosowanie nauki do indywidualnych potrzeb.

Czy mogę zapisać się na kurs motocyklowy, jeśli nie posiadam doświadczenia w prowadzeniu pojazdów dwukołowych?

Tak, kurs motocyklowy jest idealny dla osób bez wcześniejszego doświadczenia na motocyklu. Instruktorzy pomogą Ci zdobyć niezbędne umiejętności.

Jak często są organizowane terminy egzaminów państwowych?

Terminy egzaminów państwowych są regularnie organizowane, dostosowane do potrzeb kursantów.

Czy po zdanym egzaminie państwowym otrzymuję prawo jazdy tymczasowe?

Tak, po zdaniu egzaminu państwowego otrzymasz prawo jazdy tymczasowe, które uprawnia Cię do legalnej jazdy motocyklem.

Czy istnieje możliwość przerwania kursu i wznowienia go w późniejszym terminie?

Tak, istnieje możliwość przerwania kursu i wznowienia go w późniejszym terminie, jednak należy skonsultować się z instruktorem w tej sprawie.

Jakie są koszty kursu na prawo jazdy motocyklowe?

Koszty kursu mogą się od siebie różnić w zależności od terminu oraz kategorii. Prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat opłat.

Czy kurs obejmuje jazdę w warunkach trudnych, takich jak deszcz czy noc?

Tak, kurs obejmuje również jazdę w różnych warunkach atmosferycznych i o różnych porach dnia, aby przygotować kursanta do różnych sytuacji na drodze.

Szkoła motocyklowa JANTAR Kraków

organizuje wyprawy motocyklowe z absolwentami

Szkoła motocyklowa JANTAR w Krakowie
organizuje wyprawy motocyklowe z absolwentami

Kurs na prawo jazdy motocyklowe

Kurs na Prawo Jazdy Motocyklowe – Twoja Droga do Wolności na Dwóch Kółkach!

Marzysz o wietrze we włosach, pełnej swobodzie i przygodzie na dwóch kółkach? Nasz kurs na prawo jazdy motocyklowe to klucz do otwarcia bram tej wyjątkowej podróży. Przygotuj się na intensywną, ale pasjonującą naukę, prowadzoną przez doświadczonych instruktorów, gotowych podzielić się swoją wiedzą i pasją motocyklową.

Co oferujemy:

 1. Kompleksowe Szkolenie Teoretyczne i Praktyczne:
  • 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych, w tym 4 godziny pierwszej pomocy.
  • Minimum 20 godzin zajęć praktycznych, obejmujących plac manewrowy i ruch miejski.
 2. Elastyczność Nauki:
  • Lekcje teoretyczne dostępne online, umożliwiające naukę z dowolnego miejsca i o każdej porze.
 3. Nowoczesny Sprzęt Szkoleniowy:
  • Korzystaj z najnowszych modeli motocykli, identycznych z tymi używanymi podczas egzaminów państwowych.
 4. Doświadczeni Instruktorzy:
  • Zespół instruktorów z pasją do motocykli, którzy zadbają o Twój rozwój od podstawowych umiejętności do zaawansowanej jazdy.
 5. Przygotowanie do Egzaminów:
  • Zajęcia praktyczne na placu manewrowym i w ruchu miejskim, abyś był gotów na każdą sytuację podczas egzaminu.
 6. Wsparcie w Przygotowaniu Teoretycznym:
  • Pomoc w zdobywaniu wiedzy teoretycznej, umożliwiając elastyczne podejście do nauki.

Warunki Uczestnictwa:

 • Wiek: Ukończone 24 lata (kurs można rozpocząć 3 miesiące przed osiągnięciem tego wieku).
 • Doświadczenie: Mile widziane doświadczenie w prowadzeniu pojazdów.

Dlaczego Warto Wybrać Nasz Kurs:

 • Bezpieczeństwo na Pierwszym Miejscu: Zależy nam na tym, abyś nie tylko zdał egzamin, ale także czuł się pewnie na drodze.
 • Nowoczesne Metody Szkoleniowe: Korzystamy z innowacyjnych metod, aby nauka była efektywna i przyjemna.
 • Elastyczność Czasowa: Dajemy Ci kontrolę nad swoim czasem nauki, dzięki dostępowi do lekcji online.

Zapisz się już dziś i otwórz drogę do swojej motocyklowej przygody!