Kurs motocyklowy Kraków

Zapraszamy na szybkie kursy motocyklowe.
U Nas motocykliści szkolą motocyklistów!

CennikZapisz się

Jak rozpocząć kurs na prawo jazdy?
Co to jest PKK?

Dowiedz się więcej

Sprawdź czy spełniasz warunki

Sprawdź

Bony na kurst kat. B, A, A2  dofinansowane z projektu Kierunek Kariera, Łap Skilla, Mbon plus do wykorzystania u nas.

Kurs motocyklowy z doświadczoną i wymagającą kadrą instruktorów.
Motocykliści szkolą motocyklistów.

Bartek

Zbyszek

Janusz

Sprawdź dostępne
rodzaje kursów

Kurs na motor Kategoria A

Nasz kurs został stworzony z myślą o przygotowaniu kandydatów do egzaminu na prawo jazdy kategorii A, otwierającym drzwi do swobody poruszania się motocyklem bez żadnych ograniczeń. To najwyższa kategoria motocyklowa, która umożliwia prowadzenie motocykli o dowolnej pojemności. Egzamin, który zdajemy w renomowanym Krakowskim Ośrodku Egzaminacyjnym MORD, odbywa się na motocyklu Yamaha MT07, o pojemności 700 ccm i wadze w pełnym uzbrojeniu klatek ochronnych ponad 214 kg.

Warunki uczestnictwa to ukończone 24 lata oraz korzystne byłoby posiadanie doświadczenia w prowadzeniu pojazdów w ruchu drogowym. Na egzaminie, oprócz umiejętności placu manewrowego, wymagane jest także bezbłędne poruszanie się po mieście. Dla uzyskania uprawnień do jazdy po mieście, konieczne jest zdanie co najmniej 7 zadań na placu manewrowym.

Nasz kurs kategorii A można rozpocząć już 3 miesiące przed osiągnięciem 24 lat. Składa się on z 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych, w tym 4 godziny poświęcone tematyce pierwszej pomocy udzielanej ofiarom wypadków, oraz minimum 20 godzin zajęć praktycznych. Od 2015 roku nie ma obowiązku uczestnictwa w zajęciach teoretycznych, co daje naszym kursantom elastyczność w nauce. Teorię można zdobywać samodzielnie z użyciem aplikacji, e-learningu lub tradycyjnej książki, a następnie przerobić testy egzaminacyjne.

Kurs na motor Kategoria A2

Zapraszamy do udziału w kursie, który dedykowany jest każdemu, kto marzy o rozpoczęciu swojej przygody z motocyklem. W naszej szkole motocyklowej z powodzeniem szkolimy osoby, które wcześniej nawet nie miały doświadczenia z jazdą na motocyklu, pod warunkiem, że wykazują się odpowiedzialnością i chęcią nauki.

Uprawnienia kategorii A2 otwierają przed Tobą możliwość prowadzenia motocykli różnych typów, niezależnie od pojemności silnika. Jednakże, obowiązuje ograniczenie mocy do 35 kW oraz stosunek mocy do masy własnej motocykla na poziomie 0,2 kW/kg. Na rynku dostępne są liczne modele motocykli spełniających te kryteria, obejmujące lżejsze konstrukcje o zróżnicowanym zastosowaniu, takie jak nakedy, crossy, supermoto czy sportowe motocykle.

Kategoria A2 pozwala również na kierowanie trójkołowymi motocyklami o mocy do 15 kW. Nasz motocykl szkoleniowy i egzaminacyjny dla kategorii A2 to Yamaha MT-03 z systemem ABS, dysponująca mocą 35 kW i silnikiem rzędowym o pojemności 300 ccm. Drugim motocyklem dostępnym w ramach kursu jest Yamaha MT-07 o pojemności 700 ccm i zredukowanej mocy do 35 kW. Oba te modele są identyczne z tymi używanymi podczas egzaminu państwowego w MORD w Krakowie.

Do naszego kursu może przystąpić każda osoba, która ma ukończone 17 lat i 9 miesięcy. Niezależnie od doświadczenia, chętnie wprowadzimy Cię w świat motocyklowej pasji i bezpiecznej jazdy na dwóch kółkach.

Rozpocznij swoją przygodę z motocyklem już teraz!

Kurs na motor Kategoria A1

Wielu młodych entuzjastów marzy o własnym środku transportu. Choć przed osiągnięciem pełnoletności można zdobyć prawo jazdy na lekkie samochody (kategoria B1), koszty tego typu pojazdów bywają zazwyczaj wysokie. Dlatego też część osób decyduje się poczekać do 18. urodzin. Alternatywą, zdecydowanie bardziej dostępną cenowo, są niewielkie motocykle. Aby rozpocząć swoją motocyklową przygodę jeszcze przed osiągnięciem dorosłości, warto zainteresować się kursem na prawo jazdy kategorii A1.

Kurs ten umożliwia prowadzenie motocykli do 125 cm3, co stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z kierowaniem pojazdami o niewielkiej pojemności. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu państwowego zyskujesz uprawnienia do kierowania motocyklem o mocy do 11 kW (15 KM), trójkołowymi motocyklami o mocy do 15 kW, a także pojazdami z kategorii AM, takimi jak motorower czy czterokołowiec lekki.

Kurs obejmuje 30 godzin teorii (w tym 4 godziny z pierwszej pomocy przedmedycznej), 20 godzin zajęć praktycznych (zarówno na placu, jak i na ulicy), oraz egzaminy wewnętrzne. Minimalny wiek kandydata na prawo jazdy kategorii A1 wynosi 16 lat, a zapisy na kurs można rozpocząć mając ukończone 15 lat i 9 miesięcy, po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów. Po zdaniu egzaminów wewnętrznych, aktualizacja PKK następuje automatycznie, umożliwiając zapis na egzamin państwowy miesiąc przed 16-tymi urodzinami. Gotowy na motocyklową przygodę? Zapisz się już dziś!

Kurs na motor Kategoria AM

Prawo jazdy kategorii AM zastąpiło tradycyjną kartę motorowerową, wprowadzając nowe procedury podobne do tych przy innych kategoriach uprawnień do kierowania pojazdami. Aby uzyskać to uprawnienie, konieczne jest zapisanie się na kurs w ośrodku szkoleniowym, zdanie egzaminu państwowego, a następnie odebranie dokumentu w odpowiednim wydziale komunikacji.

Minimalny wiek, aby przystąpić do kursu kategorii AM, wynosi 14 lat, z możliwością zapisu na kurs już od 13 lat i 9 miesięcy po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów. To pierwsze zdobyte uprawnienie do kierowania pojazdami dla wielu młodych kierowców, kojarzące się głównie z motorowerami. Jednak po uzyskaniu dokumentu kategoria AM pozwala także na prowadzenie innych pojazdów.

Lista pojazdów, na które uprawnia prawo jazdy kategorii AM, obejmuje:

 1. Motorower – pojazd dwu- lub trójkołowy, o pojemności silnika do 50 cm³ (w przypadku silnika elektrycznego, moc do 4 kW) i prędkości maksymalnej do 45 km/h.
 2. Czterokołowiec lekki – pojazd o masie nie przekraczającej 350 kg, z ograniczeniem prędkości do 45 km/h.

Standardowy kurs na kategorię AM trwa 20 godzin, z czego 10 godzin to przygotowanie teoretyczne, a kolejne 10 godzin to szkolenie praktyczne. Szkolenie teoretyczne obejmuje 30 godzin na wyższych kategoriach motocyklowych, natomiast szkolenie praktyczne – 20 godzin. Zachęcamy rodziców, którzy decydują się na kurs dla swoich dzieci, do wyboru pełnego szkolenia teoretycznego obejmującego 30 godzin oraz rozważenia większego pakietu szkolenia praktycznego. To kompleksowe podejście umożliwi młodym kierowcom bezpieczne poruszanie się po drogach miejskich.

Rozpocznij mobilną przygodę z prawem jazdy kategorii AM już teraz!

Kurs na motor Kategoria 125 z B

Dla tych, którzy nie byli dotąd pewni, czy poradzą sobie na motocyklu 125 cm3, gdyż wcześniej nie mieli doświadczenia nawet z jazdą na skuterze, oferujemy idealne rozwiązanie – kurs wstępny. To doskonałe szkolenie, stanowiące solidne przygotowanie do zdobycia późniejszych uprawnień kategorii A lub A2, a także pretekst do rozpoczęcia jazdy większym motocyklem.

Prowadzenie samochodu a jazda motocyklem to dwie zupełnie różne rzeczy. Pomimo pewnych podobieństw i wspólnej scenerii ulicznej, czynności takie jak hamowanie czy skręcanie na jednośladzie różnią się znacząco od samochodu. To nie tylko kwestia hamulców obsługiwanych ręką czy skrzyni biegów obsługiwanej nogą. Widok z poziomu motocykla oferuje zupełnie inną perspektywę jazdy w porównaniu do samochodu, a z tym związane jest więcej potencjalnych zagrożeń, o których trzeba zdawać sobie sprawę.

W naszej Szkole Motocyklowej JANTAR stawiamy sobie za cel przygotowanie kursantów do świadomego poruszania się na drogach, zwracając uwagę na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać. Szkolenie obejmuje nie tylko nauczanie prawidłowej techniki jazdy, ale również przygotowanie do świadomego wyboru sprzętu i odzieży ochronnej.

Posiadając minimum 3 lata uprawnień kategorii B, możesz legalnie prowadzić motocykle o pojemności do 125 cm3 i mocy nie przekraczającej 11 kW (15 KM), przy stosunku mocy do masy nie przekraczającym 0,1 kW na 1 kilogram masy motocykla. Jeżeli marzysz o większych i mocniejszych motocyklach, konieczne jest uzyskanie uprawnień kategorii A2 lub A prawa jazdy.

Rozpocznij swoją motocyklową przygodę już teraz!

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Jak zrobić prawo jazdy na motor?

Aby zdobyć uprawnienia do prowadzenia motocykla, należy przejść przez kilka kroków, które umożliwią uczestnictwo w kursie. Pierwszym krokiem jest stworzenie profilu kandydata na kierowcę (PKK), do którego potrzebne będą zdjęcia o wymiarach 3,5 x 4,5 cm. Dodatkowo konieczne jest uzyskanie zaświadczenia od lekarza orzecznika. Po załatwieniu tych formalności możesz bez obaw przystąpić do kursu, który solidnie przygotuje Cię do egzaminu na prawo jazdy na motor.

Ile trwa kurs prawo jazdy na motor?

Czas trwania kursu motocyklowego może się różnić w zależności od szkoły. Standardowo kurs obejmuje około 30 godzin lekcyjnych, w tym zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Czy kurs obejmuje naukę obsługi motocykla oraz jazdę w warunkach miejskich?

Tak, kurs motocyklowy obejmuje zarówno naukę obsługi motocykla, jak i praktyczne jazdy w różnych warunkach, w tym również w ruchu miejskim.

Prawo jazdy na motor od ilu lat?

Prawo jazdy kategorii A można uzyskać już po skończeniu 24 lat. Jednak gdy chcemy wcześniej zacząć swoją przygodę z jazdą motocyklem dostępne są również inne kategorię A1, A2 i AM pozwalające zrobić prawo jazdy na motocykl. Różnią się on pojemnością skokową.

Czy kurs obejmuje przygotowanie do egzaminu państwowego?

Tak, kurs motocyklowy przygotowuje kursantów do egzaminu państwowego, zarówno teoretycznego, jak i praktycznego.

Czy istnieje możliwość rozłożenia opłat za kurs na raty?

Polityka płatności może się różnić w zależności od kursu i momentu jego zaczynania. Napisz do nas wiadomość, a my ustalimy dla Ciebie dogodny  system płatności.

Czy po ukończeniu kursu otrzymam zaświadczenie?

Tak, po ukończeniu kursu motocyklowego otrzymasz zaświadczenie, które będzie dowodem ukończenia szkolenia.

Czy mogę zapisać się na kurs motocyklowy, jeśli nie posiadam doświadczenia w prowadzeniu pojazdów dwukołowych?

Tak, kurs motocyklowy jest idealny dla osób bez wcześniejszego doświadczenia na motocyklu. Instruktorzy pomogą Ci zdobyć niezbędne umiejętności.

Szkoła motocyklowa JANTAR Kraków

organizuje wyprawy motocyklowe z absolwentami

Szkoła motocyklowa JANTAR w Krakowie
organizuje wyprawy motocyklowe z absolwentami

Kurs na prawo jazdy motocyklowe

Oferta Kursu na Prawo Jazdy Motocyklowe w Szkole Motocyklowej JANTAR Kraków

Marzysz o wolności na dwóch kółkach? Chciałbyś opanować sztukę prowadzenia motocykla i zdobyć uprawnienia do jazdy bez ograniczeń? Nasza Szkoła Motocyklowa JANTAR w Krakowie ma dla Ciebie idealne rozwiązanie!

Kurs na Prawo Jazdy Motocyklowe – Dlaczego My?

 1. Doświadczona Kadra Instruktorów: Nasza wysoko wykwalifikowana kadra instruktorów to pasjonaci motocykli z długoletnim doświadczeniem. Jako motocykliści sami, doskonale rozumieją Twoje potrzeby i obawy.
 2. Dostosowane Motocykle Szkoleniowe: Podczas kursu korzystasz z nowoczesnych motocykli szkoleniowych, odpowiadających standardom egzaminacyjnym MORD Kraków. Bezpieczeństwo i komfort są dla nas priorytetem.
 3. Wysoki Poziom Szkoleń Teoretycznych i Praktycznych: Oferujemy kompleksowy kurs obejmujący zarówno lekcje teoretyczne, jak i praktyczne zajęcia na placu manewrowym oraz na drodze. Nasi instruktorzy zadbają o to, abyś zdobył pełne umiejętności potrzebne do bezpiecznej jazdy.
 4. Indywidualne Podejście: Jesteśmy świadomi, że każdy kursant ma inne tempo nauki. Dlatego dostosowujemy się do Twoich potrzeb, oferując indywidualne podejście i dodatkowe godziny praktyki, jeśli to konieczne.

Jak Wygląda Nasz Kurs?

 1. Założenie Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK): Pomagamy Ci w utworzeniu profilu, a także w załatwieniu formalności, takich jak zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm i zaświadczenie lekarskie.
 2. Teoria i Praktyka: Kurs obejmuje zarówno lekcje teoretyczne, jak i praktyczne. Nauczysz się nie tylko zasad ruchu drogowego, ale także technik prowadzenia motocykla w różnych warunkach.
 3. Szkolenie na Motocyklach Egzaminacyjnych: Korzystasz z identycznych motocykli, na których przystąpisz do egzaminu państwowego. To gwarancja, że jesteś dobrze przygotowany do każdego wyzwania.

Co oferujemy na koniec kursu?

Po ukończeniu kursu otrzymasz:

 • Zaświadczenie o Ukończeniu Kursu Motocyklowego: Potwierdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności.
 • Przygotowanie do Egzaminu Państwowego: Jesteś gotów na egzamin i zdobycie upragnionego prawa jazdy.

Dołącz do Nas i Zdobądź Prawo Jazdy Motocyklowe z Pasją!

Rozpocznij swoją motocyklową przygodę już teraz! Skontaktuj się z nami, a nasza ekipa chętnie udzieli Ci wszelkich informacji. JANTAR Kraków – Twoje pierwsze kroki na drodze do wolności na dwóch kółkach!