...

Jazda motocyklem to o wiele bardziej ekscytujący, a jednocześnie wymagający sposób przemieszczania się niż jazda samochodem. Warto pamiętać, że kierujący motocyklem musi stosować się do innych zasad i uwzględniać zupełnie odmienne prawa fizyki. Jednym z podstawowych aspektów bezpiecznej jazdy jest zasada ograniczonego zaufania, która polega na podejściu do innych użytkowników drogi z dużą ostrożnością i jednocześnie na rozsądnym podejściu do własnych umiejętności. Ponadto, ważne jest regularne kontrolowanie stanu technicznego motocykla, a także obserwowanie drogi i otoczenia, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń. Warto zwracać uwagę na szczegóły, które mogą sugerować niespodziewane działanie kierowców jadących obok. Poznanie granic motocykla to kluczowe zagadnienie, aby jeździć pewniej i bezpieczniej.

Nauka jazdy na motocyklu bardzo przypomina naukę prowadzenia samochodu.  Zawsze na początku wszystko wydaje się trudne i zagmatwane, jednak jeżeli podejdziesz do nauki z rozwagą i ostrożnością, wszystko pójdzie sprawnie.  Aby ułatwić sprawę przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci odpowiednio przygotować się do bezpiecznej jazdy motocyklem.

  1. Zdobądź niezbędne kwalifikacje: Zanim zaczniesz jeździć na motocyklu, musisz zdobyć niezbędne kwalifikacje. Najważniejszym będzie znalezienie odpowiedniej szkoły jazdy, która posiada wykwalifikowanych kierowców i nauczycieli.  Wybór szkoły jest bardzo ważny ponieważ każdy Instruktor ma swoje metody. Musisz wybrać takiego, który będzie dla Ciebie odpowiedni.
  2. Znajdź odpowiednie miejsce do ćwiczeń: Jazda na motocyklu nie kończy się po zdanym egzaminie. Kiedy już zdobędziesz kwalifikacje, znajdź odpowiednie miejsce do ćwiczeń. Najlepiej, aby było to miejsce, gdzie nie ma ruchu drogowego, np. parking, teren przemysłowy lub pole. Upewnij się, że masz zgodę na korzystanie z tego terenu.
  3. Podstawowe zasady jazdy: Przed rozpoczęciem jazdy, należy przypomnieć sobie podstawowe zasady jazdy na motocyklu, takie jak hamowanie, skręcanie, zmiana biegów, kontrola nad gazem i sprzęgłem. Warto zawsze na bieżąco sobie je przypominać przed każdą jazdą.
  4. Praktykuj techniki hamowania: Hamowanie jest jedną z najważniejszych umiejętności podczas jazdy na motocyklu. Praktykuj hamowanie zarówno z przedniego, jak i tylnego hamulca, aby nauczyć się, jak szybko i skutecznie zatrzymać motocykl.
  5. Praktykuj skręcanie: Skręcanie jest również ważną umiejętnością podczas jazdy na motocyklu. Praktykuj skręcanie na różnych prędkościach, a także na łagodnych i ostrzejszych zakrętach.
  6. Używaj ochraniaczy: Podczas jazdy na motocyklu należy zawsze nosić odpowiednie ochraniacze, takie jak kask, rękawice, buty, kurtkę i spodnie ochronne.
  7. Przestrzegaj przepisów drogowych: Kiedy już poczujesz się pewnie na motocyklu i będziesz gotów do jazdy w ruchu drogowym, pamiętaj, że musisz przestrzegać przepisów drogowych. Zwracaj uwagę na ograniczenia prędkości, sygnalizacje świetlne i znaki drogowe.

Pamiętaj, że jazda na motocyklu wymaga dużo praktyki i cierpliwości. Nie spiesz się i praktykuj regularnie, aby nauczyć się jak najlepiej jeździć na motocyklu.

Zapisz się na kurs. Sezon motocyklowy trwa tylko do końca października. Zapraszamy

CennikZapisz się

Leave a Reply