...

Egzamin państwowy na prawo jazdy-co należy mieć ze sobą?

Jeżeli w najbliższym czasie wybierasz się na egzamin na prawo jazdy powinieneś zorientować się co prócz wiedzy i umiejętności koniecznie musisz mieć przy sobie podczas egzaminu nie tylko teoretycznego jak również praktycznego. Z mojego artykułu dowiesz się co na pewno musisz wziąć na egzamin.

Egzamin teoretyczny

Aby podejść do egzaminu teoretycznego należy mieć ukończony kurs w szkole nauki jazdy. Osoby które nie mają jeszcze ukończonych 18 lat mogą się zapisać na egzamin najwcześniej na miesiąc przed ukończeniem pełnoletności. Oprócz odpowiedniej wiedzy o przepisach ruchu drogowego aby przystąpić do teoretycznego egzaminu należy mieć przy sobie jakiś dokument potwierdzający tożsamość osoby zdającej. Może to być dowód osobisty, kartę pobytu lub paszport. Dokument tożsamości musi być ważny w dniu egzaminu. Teoretyczny egzamin ma formę testu online w sali komputerowej w wybranym WORDZIE (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego).

Egzamin praktyczny na prawo jazdy.

Przed podejściem do egzaminu praktycznego ważne jest aby wypocząć tak by podczas egzaminy być maksymalnie skoncentrowanym. Tak jak w przypadku egzaminu teoretycznego również na praktyczny należy wziąć ważny dokument tożsamości. Okulary, soczewki kontaktowe, protezy czy też aparaty słuchowe również są dopuszczalne podczas egzaminu o ile zostało to uwzględnione w orzeczeniu lekarskim. Jednak oznacza to że z tych rzeczy trzeba będzie korzystać nie tylko podczas egzaminu ale również podczas codziennej jazdy co może skontrolować policja.

Mam nadzieję że mój artykuł rozjaśnił Ci co jest ważne na egzaminach na prawo jazdy. Pamiętaj o tych kilku rzeczach gdyż jest to bardzo ważne aby wogóle zostać dopuszczonym do któregokolwiek egzaminu. Jeżeli jesteś dobrze przygotowany i czujesz się na siłach aby zdawać egzamin to nie czekaj dłużej. Zapisz się już dziś. Aby dowiedzieć się jak to zrobić skontaktuj się z najbliższym WORDEM  w okolicy twojego miasta.

Zapisz się na kurs. Sezon motocyklowy trwa tylko do końca października. Zapraszamy

CennikZapisz się

Leave a Reply